Zavrieť

Porady

zaradenie odkúpeného auta na leasing do majetku

Zdravím Poradu. Toto je môj celkom prvý vstup do Porady, preto prosím o zhovievavosť, ak niečo zle urobím.
Mám problém so zaradením predčasne odkúpených aút od leasingovej spoločnosti. Postupovala som pri výpočte vstupnej ceny auta podľa Usmernenia DRSR, vypočítala som vstupnú cenu aut a chcem ich zaradiť. No tu je problém. V majetku mám tieto autá ako leasing - mám ich vyradiť a ešte raz zaradiť alebo ako. Potom pri výpočte zostatkovej ceny podľa tohto Usmernenia som rátala v Sk, pritom autá sú nakúpené v EURách. Brala som kurzy podľa dátumov FA. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Priznám sa, že usmernenie DR SR nepoznám. Môžež mi poslať správu kde je?
    Predpokladám však, že sa týka daňovej problematiky, t.j. nanajvýš môže riešiť daňové odpisovanie po predčasnom skončení lízingu z dôvodu predčasného odkúpenia.
    V účtovníctve máš obstaraný DHM a odpisuješ ho podľa odpisového plánu. V účtovníctve sa teda nič nezmení, majetok zostane rovnako ocenený a budeš pokračovať v účtovnom odpisovaní.
    žena Mária Kováčová
    Súhlasím, ale konateľ chce odkúpený majetok oceniť inak a odpisovať podľa toho, lebo tvrdí, že keď to odkúpil, chce navýšiť majetok
    žena Mária Kováčová
    A Usmernenie som si stiahla z Porady a dá sa aj stiahnuť zo stránky DRSR
    Naposledy upravil Mária Kováčová : 15.08.08 at 10:18

    zaradenie odkúpeného auta na leasing do majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.