Zavrieť

Porady

Príspevok zamestnávateľa na jazykový kurz

Zdravím všetkých,
chcem sa poradiť prípadne spýtať na vaše skúsenosti.
Do júna t.r. sme organizovali vo firme jazykové vzdelávanie pre zamestnancov pred a po pracovnej dobe priamo v spoločnosti a na náklady zamestnávateľa. Ale každý rok to prebiehalo podobne, v septebri nával a od novembra chodili na kurz jeden-dvaja ľudia vo všetkých leveloch. Je to pre firmu veľmi neefektívne a drahé a preto sme sa rozodli s týmto skončiť a zvoliť individuálnu formu.
Moja predstava bola nechať človeka absolvovať kurz o ktorý má záujem a vyhovuje mu, a po skončení, teda obdržaní potvrdenia/certifikátu mu scháliť príspevok.
Akým spôsobom sa mu však takéto niečo dá preplatiť (ak to nechceme financovať zo sociálneho fondu), keď jazykovka vystaví faktúru na začiatku kurzu na meno účastníka a my mu nemôžeme len tak poslať peniaze na účet.
Prosím o radu.
Ďakujem pekne.
Katarina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majoneza je offline (nepripojený) majoneza

    majoneza
    Ak jazykovka chce vasu zakazku, musi byt flexibilna.

    Ak nie, navrhujem, aby jazykovka fakturovala Vam priamo, a ze by ste dohodol (pisomne) so zamestnancom, ze mu stiahnem z platu ak neukonci kurz.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    U nas to fungovalo tak, ze ja som si kurz zaplatila a po prineseni certifikatu a potvrdenia o zaplateni po ukonceni kurzu mi firma kurz v celej vyske preplatila.

    dodo1 je offline (nepripojený) dodo1

    dodo1
    ivka70, ked ti to firma cele preplatila, tebe potom v mzde zdanili predmetnu sumu za kurz?

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Ja si myslím, že ak zamestnávateľ tento kurz od zamestnanca vyžaduje, tak by sa to malo zúčtovávať ako náklady na ostatné školenia a vzdelávania zamestnancov, nie ako zdaniteľný príjem pre zamestnanca. Neviem, či správne rozmýšľať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    dodo1 Pozri príspevok
    ivka70, ked ti to firma cele preplatila, tebe potom v mzde zdanili predmetnu sumu za kurz?
    Nie, nedanili mi to, dostala som to cez pokladnu v hotovosti, celu sumu.
    Zamestnavatel si to zauctoval ako skolenie zamestnanca.

    Príspevok zamestnávateľa na jazykový kurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.