Zavrieť

Porady

odvody do ZP doktoranda

Dobrý deň,
v júni som ukončil štúdium 2. stupňa. V októbri nastupujem na doktorandské štúdium. Kto má platiť odvody do zdravotnej poisťovne? Na úrad práce ma odmietli zaevidovať. V mojej poisťovni vyžadujú, aby som si to platil ako samoplatiteľ. Nemal by to platiť štát? Nie som považovaný za študenta?
Poraďte. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    (8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za
    Tu som vymazala to čo sa Ťa netýka
    u) študenta doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia, ak celková dĺžka jeho doktorandského štúdia neprekročila štandardnú dĺžku štúdia pre doktorandský študijný program v dennej forme a nezískal už vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa alebo nedovŕšil vek 30 rokov.

    Tu som tiež vymazávala , takže ak chceš pozri si celé znenie zákona.
    (9)<STRIKE></STRIKE>
    Štát je platiteľom poistného za osobu uvedenú v odseku 8 písmeno a) až h), j), o), p) a u), ak
    a) je len zamestnancom a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za zamestnanca, jej vymeriavací základ podľa § 13 ods. 1 až 5 pripadajúci na obdobie zamestnania nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),
    b) je len samostatne zárobkovo činnou osobou a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za samostatne zárobkovo činnú osobu, jej pomerná časť vymeriavacieho základu podľa § 13 ods. 6 pripadajúca na obdobie vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),
    c) u nej dochádza v rozhodujúcom období postupne alebo súčasne k súbehu skutočností podľa písmen a) a b) a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u), úhrn jej vymeriavacích základov podľa písmen a) a b) nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b).


    tonidlo je offline (nepripojený) tonidlo

    tonidlo
    Asi som sa zle vyjadril. Mal som na mysli obdobie pred nástupom na doktorandské štúdium "prázdniny"

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tonidlo Pozri príspevok
    Asi som sa zle vyjadril. Mal som na mysli obdobie pred nástupom na doktorandské štúdium "prázdniny"
    pozri aj sem
    http://www.porada.sk/t85175-zdravotn...tml#post764609

    odvody do ZP doktoranda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.