Zavrieť

Porady

Pracovna cesta - statutar v neziskovke

Prosim o radu. Statutarka nasho obcianskeho zdruzenia bola na pracovnej ceste vramci SR. Zucastnila sa nejakej konferencie. Narokuje si iba preplatenie spotreby pohonnych hmot, nenarokuje si ani adekvatne stravne ani amortizaciu. Mozeme zauctovat iba prepocet spotreby PHM? Vdaka za ujasnenie situacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Finky je offline (nepripojený) Finky

    Finky
    Vdaka, ze ste ste odpovedali na moju zjavne pre Vas jednoduchu otazku

    Tak jej to idem napocitat...

    Prajem krasne dni


    Andrea

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Finky Pozri príspevok
    Prosim o radu. Statutarka nasho obcianskeho zdruzenia bola na pracovnej ceste vramci SR. Zucastnila sa nejakej konferencie. Narokuje si iba preplatenie spotreby pohonnych hmot, nenarokuje si ani adekvatne stravne ani amortizaciu. Mozeme zauctovat iba prepocet spotreby PHM? Vdaka za ujasnenie situacie.
    Mam dalsiu otazku:moze si narokovat aj komplet nahrady pri pracovnej ceste sukromnym vozidlom?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Citujem zo zakona o cestovnych nahradach, o kom vsetkom zakon pojednava.

    (2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

    a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
    b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
    c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

    Takze pokial ide statutar na pracovnu cestu vlastnym autom, nie je podstatne ze v organizacii nema pracovny pomer, na cestovne nahrady podla zakona ma narok aj vratane pausalnej nahrady.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    victoria Pozri príspevok
    Citujem zo zakona o cestovnych nahradach, o kom vsetkom zakon pojednava.

    (2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

    a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
    b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
    c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

    Takze pokial ide statutar na pracovnu cestu vlastnym autom, nie je podstatne ze v organizacii nema pracovny pomer, na cestovne nahrady podla zakona ma narok aj vratane pausalnej nahrady.
    dakujem

    Finky je offline (nepripojený) Finky

    Finky
    Dostala som SS od porada123 a rada by som mu/jej odpisala, ale nemam dost prispevkov na zaslanie ss:-(((

    Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

    Ankaa7
    Potrebovala by som pomoc. Ak pomohol dobrovoľník prevozom vecí z mesta A do mesta B a žiada preplatenie len PHM. Ako doklad budem mať bloček z benzínky. Ako postupujem ďalej? Nie je zamestnancom OZ. Vypíšem cestovný príkaz alebo len nejakú dohodu s dobrovoľníkom o vykonaní prevozu a preplatím mu náklady na PHM? Potrebujem aj kópiu jeho techničáku?

    A ešte mám len takú bočnú podotázku. V prípade, že potrebujem kópiu techničáku a vlastník auta mi ho z jeho súkromných dôvodov nechce alebo nemôže poskytnúť, čo v takom prípade? Napríklad použil na pomoc pre OZ služobné vozidlo v rámci svojej pracovnej cesty a zamestnávateľ o tom nevie? Alebo ak si požičiame ako OZ auto z požičovne? Dovolia nám fotiť len tak ich techničák?

    OZ Stopy je offline (nepripojený) OZ Stopy

    OZ Stopy
    Sledujem túto vašu debatu a veľmi ma to zaujíma. Hlavne otázka či môžem dobrovoľníkovi, ktorý nie je zamestnancom neziskovky preplatiť aj amortizáciu alebo nie. Lebo jedna účtovníčka mi tvrdila, že neziskovky amortizáciu nepreplácajú.
    Okrem toho mám odpoveď na posledný príspevok - a totiž, že je možné preplatiť súkromné vozidlo do výšky ceny cestovného lístka, ako keby ten človek išiel nie autom, ale vlakom alebo autobusom. Len tiež si nie som istá, či vtedy potrebuje kópiu techničáku, či nie. Lebo som dostala k tomu rozporuplné informácie.

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    Z dobrovoľníkom treba spísať Dohodu o vykonaní dobrovoľníckej práce pre organizáciu, kde treba zahrnúť že mu budú preplatené cestovné náhrady podľa Zákona o cestovných náhradách.
    A daľej už postupovať podľa zákona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.