Zavrieť

Porady

Kontroly na PN-ke + čo hrozí

Dobrý deň,
chcela by som vedieť ako často chodia kontroly v prvých 10. dňoch PN-ky. V prípade práce v sobotu, ráta sa do PNky aj to? A najviac ma zaujíma, čo sa stane v prípade, že príde kontrola a nenájdu ma doma.
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
náhrada príjmu pri DpN sa vypláca za kalendárne dni, nie na pracovné, to isté platí aj pre nemocenské dávky zo SP po 11 dni trvania PN, keď ťa kontrola nenájde doma teda tam kde máš lekárom určené miesto liečby, tak ti nemocenské nevyplatia.
V prvých 10 dňoch PN má právo kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu zamestnávateľ, lebo náhradu prvých 10 dní vypláca on
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neko Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som vedieť ako často chodia kontroly v prvých 10. dňoch PN-ky. V prípade práce v sobotu, ráta sa do PNky aj to? A najviac ma zaujíma, čo sa stane v prípade, že príde kontrola a nenájdu ma doma.
Áno, nemocenské aj náhrada za DPN sa počíta na kalendárne dni, teda aj v sobotu a nedeľu. V prípade porušenia liečebného režimu zaniká nárok na náhradu príjmu počas DPN.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ak si DPN mala by si sa zdržiavať na adrese, ktorú si udala lekárovi. PN sa ráta na kalendárne dni, nie na pracovné.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Áno, nemocenské aj náhrada za DPN sa počíta na kalendárne dni, teda aj v sobotu a nedeľu. V prípade porušenia liečebného režimu zaniká nárok na náhradu príjmu počas DPN.
...a zaniká tým dňom, kedy kontrola zistí, že osoba nedodržuje liečebný režim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

machinak Pozri príspevok
...a zaniká tým dňom, kedy kontrola zistí, že osoba nedodržuje liečebný režim.
Logicky by mala, len neviem ako je to prakticky.
S nemocenským je to takto, je to zo stránky SP :
Vylúčenie nároku na výplatu
odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, tak rovnako by to malo byť aj náhradou príjmu.
0 0
Neko Neko

Neko je offline (nepripojený) Neko

Takže keby som na PNke od 2. do 13. septembra, tak to je 12 dní. Nevyplatia mi tie dávky a to je všetko? No a keď ma nenájdu tam, kde mám byť, budú ma hladať ďalej? či to je jednorázová kontrola?
Ďakujem za odpovede, ste rýchli.
Núdzové situácie vyžadujú núdzové riešenia.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak máš závažný dôvod, nahlás to lekárovi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Neko Pozri príspevok
Takže keby som na PNke od 2. do 13. septembra, tak to je 12 dní. Nevyplatia mi tie dávky a to je všetko? No a keď ma nenájdu tam, kde mám byť, budú ma hladať ďalej? či to je jednorázová kontrola?
Ďakujem za odpovede, ste rýchli.
Núdzové situácie vyžadujú núdzové riešenia.
Nepáčia sa mi takéto špekulácie, to už hraničí s etiketou porady.

To je ako keby si sa pýtala: Ako často kontrolujú policajti zákaz státia? A čo sa stane, ak budem na tom mieste parkovať?

Treba dodržiavať pravidlá a nemusíš sa ničoho obávať.
0 0
Neko Neko

Neko je offline (nepripojený) Neko

Pravidlá sú vymyslené na to, aby bolo čo porušovať. Ja len chcem poznať všetky možnosti. To nie je tresné, či ano?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Neko Pozri príspevok
Pravidlá sú vymyslené na to, aby bolo čo porušovať. Ja len chcem poznať všetky možnosti. To nie je tresné, či ano?
Ak si na PN-ke, tak si zrejme chorý. Ak si chorý, tak by si sa mal liečiť na mieste, na ktorom sa s doktorom dohodnete. Iné možnosti nie sú. Jedine ak by si nebol chorý. Ale to by si už na PN-ke nemal byť a teda to už trestné tak či tak je.
0 0
Neko Neko

Neko je offline (nepripojený) Neko

Lenže ja som písala, že poznať všetky možnosti nie je trestné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Neko Pozri príspevok
Pravidlá sú vymyslené na to, aby bolo čo porušovať. Ja len chcem poznať všetky možnosti. To nie je tresné, či ano?
Tak s týmto s tebou zásadne nesúhlasím. Pokiaľ to ponímaš takto, tak ťa nepovažujem za seriózneho človeka.

A tu máš citát z etikety Porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Ak si na PN-ke, tak si zrejme chorý. Ak si chorý, tak by si sa mal liečiť na mieste, na ktorom sa s doktorom dohodnete. Iné možnosti nie sú. Jedine ak by si nebol chorý. Ale to by si už na PN-ke nemal byť a teda to už trestné tak či tak je.
Neko Pozri príspevok
Lenže ja som písala, že poznať všetky možnosti nie je trestné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Neko Pozri príspevok
Lenže ja som písala, že poznať všetky možnosti nie je trestné.
Stále však nechápem o čo ti ide. Informáciu, že čo sa stane, ak porušíš liečebný režim si dostala - nedostaneš vyplatené nemocenské. Ako to presne funguje, aký je postup - to ti zodpovie už len samotná soc. poisťovňa, konkrétne ten útvar, ktorý kontroly vykonáva u rieši takéto priestupky.

Nie je trestné to vedieť, ale pýtaš sa takým spôsobom, aby sme ti poradili, že ako porušiť zákon o soc. a zdravotnom poistení, aby si z toho mala čo najmenší postih. A to už je v rozpore s etiketou.
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

aké špekulácie? veď sa pýta čo a jak?čo je na tom?bohužiaľ dnešná doba patrí "špekulantom" aj mňa veľa krát zaujímajú veci ktoré sa ma netýkajú,.veď všetko je o možnostiach a gurýáže či nie?teraz fakt nerozumiem tej etikete porady.
vedeli by ste mi to zrozumiteľnejšie vysvetliť?
ďakujem
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

a ešte niečo.je aj iná možnosť napr.si na pn-ke ale musíš ísť aj na nejaké vyšetrenie.
ja síce niesom na pn-ke ale behám po doktoroch už vyše polroka
týka sa toho či budem mať možnosť počať bábetko niekedy mám také krče že neviem chodiť ale fungujem bez pn-ky ide o to že keby som bola pn čo by som mohla kontrola ma nemusí nájsť doma lebo som na vyšetrení...chápete?
dík
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

nelly1810 Pozri príspevok
a ešte niečo.je aj iná možnosť napr.si na pn-ke ale musíš ísť aj na nejaké vyšetrenie.
ja síce niesom na pn-ke ale behám po doktoroch už vyše polroka
týka sa toho či budem mať možnosť počať bábetko niekedy mám také krče že neviem chodiť ale fungujem bez pn-ky ide o to že keby som bola pn čo by som mohla kontrola ma nemusí nájsť doma lebo som na vyšetrení...chápete?
dík
Moc to prekrúcaš. Ak si na vyšetrení zrovna, keď prišla kontrola, tak sa preukážeš potvrdením alebo nálezom.
Ale z otázky zadávateľa a jej ďalších príspevkov je jednoznačné, že sa chce vypísať na PN, aby si mohla vybavovať "nezdravotné" veci.
0 0
nelly1810 nelly1810

nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

aha tak to som nepochopila ,prepáčte ja len čo na duši to na jazyku,.
nešlo mi o žiadne prekrúcanie ale myslela som že ona o tom nevie a možno ...a nič
ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nelly1810 Pozri príspevok
aha tak to som nepochopila ,prepáčte ja len čo na duši to na jazyku,.
nešlo mi o žiadne prekrúcanie ale myslela som že ona o tom nevie a možno ...a nič
ďakujem
Viem, že ti to nemyslela zle, veď poradíme ak je nejaký problém. Keby napísala, že mala kontrolu počas svojej PN práve keď bola s dieťaťom na kontrole, že čo má robiť alebo čo jej hrozí, to je iné. Môžeme hľadať riešenie.

Ale ona sa vopred chystá porušiť zákon. To je ako keby som sa ja spýtal, čo mi hrozí ak sa k niekomu vlámem a ukradnem 100.000. A čo keď pri tom ešte niekoho zraním? A to už je v rozpore s etiketou, lebo zadala otázku, ktorou sa pýta na porušenie zákona.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
podľa mňa asi pani sa chystá na brigádu do zahraničia a preto sa pýtala , čii sa platí PN aj v sobotu a v nedeľu

nevidím v tom problém , aby zadala adresu tú, kde sa bude zdržiavať cez PN / pravda , ak sa jedná fakt o chorobu /

predsi na kladenke je kolónka - adresa trvalého bydliska a pod tým je,

- presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať počas PN
Naposledy upravil Barbara : 14.08.08 at 09:26
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať