Zavrieť

Porady

Účtovanie reklamných vzoriek

Ahoj poraďáci prosím poraďte mi! Obchodujeme so stavebným materiálom, tento materiál sme nakúpili na faktúru,čiže máme ho v sklade, niekoľko vzoriek chce šéf poskytnút ako vzorky na reklamu,ako by som mala správne zaúčtovať tento tovar tak aby som tovar odpísala zo skladu a aby mi nevzniklo žiadne manko! Vie mi niekto poradiť kde si to môžem i naštudovať o účtovaní reklamných vzoriek?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maad Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci prosím poraďte mi! Obchodujeme so stavebným materiálom, tento materiál sme nakúpili na faktúru,čiže máme ho v sklade, niekoľko vzoriek chce šéf poskytnút ako vzorky na reklamu,ako by som mala správne zaúčtovať tento tovar tak aby som tovar odpísala zo skladu a aby mi nevzniklo žiadne manko! Vie mi niekto poradiť kde si to môžem i naštudovať o účtovaní reklamných vzoriek?
    Poskytnuté vzorky preúčtovať z tovaru (132) na materiál (112), a pri poskytnutí partnerom do spotreby (501).
    Presun medzi skladmi sa vykoná internou prevodkou (výdajka-príjemka), a poskytnutie partnerom výdajkou.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Pochopila som to správne?Zo skladu zaúčtujem ID 112/132 a do spotreby partnerom 501/112 ???

    Účtovanie reklamných vzoriek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.