Zavrieť

Porady

Výkazy pre banku

Ahojte poraďáci, prosím vás, vie mi nĎakujem.iekto povedať, že či s.r.o. musí predkladať banke nejaké výkazy? Ak áno, tak aké, kedy a prečo? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jedine keď si požiada o úver, a podľa požiadaviek banky sa potom prekladajú rôzne vykazy.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ja len doplním smitha, že do 15.1. sa predkladá vyhlásenie, či s.r.o. je povinná mať audit alebo nie. Je to na základe zákona o ochrane vkladov. Ak sa nepredloží do 15.1., tak potom vklad u s.r.o., ktorá nemusí mať audit, je chránený od začiatku nasledujúceho štvrťroka, kedy je vyhlásenie doručené.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JankaO Pozri príspevok
    Ja len doplním smitha, že do 15.1. sa predkladá vyhlásenie, či s.r.o. je povinná mať audit alebo nie. Je to na základe zákona o ochrane vkladov. Ak sa nepredloží do 15.1., tak potom vklad u s.r.o., ktorá nemusí mať audit, je chránený od začiatku nasledujúceho štvrťroka, kedy je vyhlásenie doručené.
    A toto vyhlásenie má aj nejakú oficiálnu formu?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    smith Pozri príspevok
    A toto vyhlásenie má aj nejakú oficiálnu formu?
    Každá banka má svoje tlačivo, ja som ich posťahovala z internetu. V TB je to "Oznámenie podľa Zákona o ochrane vkladov", VÚB je to "Návratka", v SLSP je to "Vyhlásenie"...

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    A treba toto predkladať aj vtedy, ak si s.r.o. založila účet až 4.1.2008? A čo vtedy, ak by si založili účet až napríklad 1.2.2008 ale fungovali by už aj minulý rok?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Polly404 Pozri príspevok
    Nemá s tým nikto skúsenosti?
    Polly, asi nikto nevie odhadnúť o čo presne Ti ide. Lebo ak žiadate napr. o KTK úver, každá banka má svoje podmienky-a poviem Ti,že všade sú iné. Alebo kvôli čomu chceš banke dávať výkazy? Napíš bližšie.
    Lenka

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    To som pochopila, že banka potrebuje nejaké výkazy (každá banka si špecifikuje, že ktoré), ak dáva firme úver. Ale pýtala som sa na to tlačivo "Oznámenie o ochrane vkladov", ktoré sa má podať do 15.1. Či treba toto predkladať aj vtedy, ak si s.r.o. založila účet až 4.1.2008? A čo vtedy, ak by si založili účet až napríklad 1.2.2008 ale fungovali by už aj minulý rok?

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Potrebujem poradiť – mám nasledovný problém:
    Naša nová s.r.o. / založená začiatkom r. 2008 si vybavuje dosť vysoký úver na kúpu budovy.
    Jeden z konateľov /spoločník/, má od roku 2004 ďalšie 2 eseročky.
    Od banky sme dostali rôzne tlačivá na vyplnenie.
    Konateľ mi tvrdí, že tlačivá /bilancia aktív a pasív, prehľad úverov a emisíí dlhopisov,ostatné záväzky-leasing,prehľad pohľadávok/- mám vyplniť za všetky jeho firmy do dnešného dňa.
    Ďalšia príhola: Výkaz ziskov a strát – kde je uvedené, že sa jedná o prílohu k individuálnej účtovnej závierke.


    Teraz vôbec neviem, či vlastne za všetky firmy mám napr. k 31.7.2008 vypracovať individuálnu účtovnú uzávierku?!
    Ďalej – individuálna uzávierka znamená aj podanie daňového priznania?- ak je to tak bude toho strašne veľa – mám na to jeden týždeň.
    Neviem, či by som nemala zájsť osobne do banky a zistiť presne, aké sú vlastne ich požiadavky.

    Ak mi viete aspoň trochu poradiť - budem Vám veľmi vďačná.
    Prajem Vám pekný deň,
    Laura

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ja robím takéto podklady pre banku tak, že si vytlačím zo softu výkaz ziskov a strát k dátumu napr. ty k 31.07.2008, súvahu rovnako a vypíšem tlačivá, ktoré máme od banky. Každú firmu musíš ale spracovať zvlášť. Žiadne DP nemusíš robiť.

    jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

    jaja1
    DP určite nemusíš robiť, stačí im hospodárenie spoločnosti podľa výkazov, ktoré len vytlačíš z účt.programu a prepíšeš do ich formulárov. Pri vybavovaní úveru je s tlačivami veľa babračiek, potom už by mali stačiť aj z účt.programu vytlačené výkazy.

    Najlepšie je aj tak sa s nimi telefonicky spojiť, lebo väčšinou vždy nájdu dajaké nedostatky.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Veľmi pekne Vám ďakujem,
    potešili ste ma, ale nudiť sa nebudem
    Laura

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    ...ešte taká maličkosť, že všetky podklady mám pripraviť pre 4 rôzne banky, každá chce iné tlačivá, tabuľky...niektorá dokonca aj účtovú uzávierku overenú auditorom /za tri staré firmy dozadu za 3-4 roky/ - vzdychám - neviem, čo všetko ma ešte čaká a či sa to vôbec podarí.


    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    chcela by som sa poradiť....
    Pripravujem podklady pre firmu pre získanie úveru.
    Účtujeme spôsobom B.
    PS a KS účtu 504 nie sú upravené, nakoľko sa tieto úpravy robia k 31.12. - preúčtovanie PS skladov a úprava 504 podľa Inventúry.
    (nehovoriac o ost. závierk. úpravách, ale to by som neriešila)

    Neviem, teda, či mám formálne tento účet upraviť, lebo podstatne skresľuje Hv za "priebežné" obdobie (k 30.06.)

    Ďakujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.