Zavrieť

Porady

zníženie stavu pokladne

Ahoj potrebujem poradiť ohľadom pokladne v PÚ.
Spoločnosť vykazuje pokladňu vo výške 1 200 000,- Sk, čo je samozrejme iba fiktívne, potrebovala by som znížiť stav pokladne samozrejme iba fiktívne, akým spôsobom by sa to dalo urobiť? Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ako samozrejmosť by som to vôbec nebrala. Treba prelustrovať fiktívne vklady, či na základe nich vznikol nejaký záväzok voči niekomu.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    dada12 Pozri príspevok
    Ahoj potrebujem poradiť ohľadom pokladne v PÚ.
    Spoločnosť vykazuje pokladňu vo výške 1 200 000,- Sk, čo je samozrejme iba fiktívne, potrebovala by som znížiť stav pokladne samozrejme iba fiktívne, akým spôsobom by sa to dalo urobiť? Ďakujem za pomoc
    Ja by som zaúčtovala skutočné výdaje...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Keďže inventarizuješ 4 x ročne pokladňu, nie je problém zistiť, kde tento zostatok vznikol.

    dada12 je offline (nepripojený) dada12

    dada12
    Firma dosahuje vysoký zisk a majiteľ ako jediný spoločník si tie peniaze vyberá z účtu a ja ich potom prevádzam fiktívne do pokladne čím navyšujem pokladňu

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Na základe Valného zhromaždenia treba vyplatiť majiteľovi podiel na zisku. Tam bude výdaj z pokladne (keďže si už tie peniaze vyberal, tak iba fiktívne). Prerozdelenie zisku iba od roku 2004 nie je predmetom dane z príjmov. Na to si daj pozor.

    dada12 je offline (nepripojený) dada12

    dada12
    ďakujem ale túto možnosť som už urobila a ďalej neviem ako pokračovať ale aj tak ďakujem za ochotu

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ty ich fiktívne neprevádzaš, ale reálne. Zároveň sa majiteľ musíš vyjadriť, čo s peniazmi urobil a ako ich použil. Potom zaúčtuješ, buď pôžičku spoločníka, repre náklady,alebo pohľadávku spoločnosti voči nemu, prípadne iný účel.

    barto je offline (nepripojený) barto

    barto
    My sme mali v spoločnosti tiež takéto problémy, pretože sa zamestnancom vyplácala mzda na čierno a kupoval sa majetok na čierno až vznikol v pokladni stav niečo vyše 3 miliónov. Teraz sme to preúčtovali ako pôžičku spoločníkom a veci ktoré kupovali na čierno, sme teraz dostali do účtovníctva cez zmluvy s FO.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barto Pozri príspevok
    My sme mali v spoločnosti tiež takéto problémy, pretože sa zamestnancom vyplácala mzda na čierno a kupoval sa majetok na čierno až vznikol v pokladni stav niečo vyše 3 miliónov. Teraz sme to preúčtovali ako pôžičku spoločníkom a veci ktoré kupovali na čierno, sme teraz dostali do účtovníctva cez zmluvy s FO.
    ETIKETA PORADY bod. č. 14

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    zníženie stavu pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.