Zavrieť

Porady

Platnosť projektu RD

Dobrý deň,

vie mi prosím niekto povedať, či je nejakým spôsobom obmedzená platnosť projektu RD? Teda ak si dám vypracovať projekt rodinného domu napr. v septembri 2008, je určené do akej doby musím začať stavať?

Je možné aby som ho použila a teda začala stavať nejaký rok, rok a pol (v krajnom prípade) potom ako bol vypracovaný?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Podstatný je dátum vydania stavebného povolenia, stavebný úrad pre jeho vydaním projekt odborne preskúma a zistí či je realizovaný podľa platných noriem

    martinach je offline (nepripojený) martinach

    martinach
    Dobre, ak teda mám stavebné povolenie vydané napr. v tom septembri 2008 (iba teoreticky). Je obmedzená platnosť tohto povolenia nejakým časovým horizontom? Alebo je platnosť stavebného povolenia neobmedzená? (to asi nie, však)

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    martinach Pozri príspevok
    Dobre, ak teda mám stavebné povolenie vydané napr. v tom septembri 2008 (iba teoreticky). Je obmedzená platnosť tohto povolenia nejakým časovým horizontom? Alebo je platnosť stavebného povolenia neobmedzená? (to asi nie, však)
    Platnosť stavebného povolenia je daná na vyjadrení k súhlasu so stavbou. Býva to zvyčajne 5 rokov, ale dá sa aj predĺžiť. Avšak myslím si, že neskôr v prípade zmien zákonov budete musieť "dorovnávať" zmeny.

    Ak máte iba projekt, ale stavebné povolenie ešte nie, tak projekt by mal byť vyhovujúci aj do budúcna.

    Platnosť projektu RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.