Zavrieť

Porady

Ako si vyfaktúrovať opravu fir. vozidla opraveného vo vlastnom servise?

Prosím Vás riešim problém, firemné vozidlo havarijne poistené malo poistnú udalosť.Všetky náležitosti sme vybavili a teraz poisťovňa čaká na faktúru za opravu vozila. Vozidlo sme si opravili sami v našej firme, pretože máme autoservis. Môžeme si teraz vystaviť faktúru za opravu sami na seba? Sme platci DPH a poisťovňa nám zaplatí iba sumu bez DPH, ako sa tomu vyhnúť? A faktúru máme zaradiť do akej predkontácie,nákup materiálu, alebo prev. réžia? Vďaka vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak ste platitelia DPH, poisťovňa vám škodu preplatí netto (ak keď bude externá oprava). Účtujem autoservis, oni v tomto prípade zo sofvéru vytlačia doklad, akési "Interné zúčtovanie", kde je vyčíslený výkon a aj súpis použitého materiálu. Túto faktúru nebudeš účtovať (sme v JÚ), lebo VOZD už máš zúčtované (pri nákupe materiálu, pri výplate miezd ...), zaúčtuješ len príjem z poisťovne - buď ako POZD alebo VOZD mínusom - podľa toho, čo ti tvoj softvér na JÚ ponúkne, mne sa viac páči možnosť "Príjmy".

    kvetmm je offline (nepripojený) kvetmm

    kvetmm
    Takže rozumiem tomu tak, že vystavím iba nejakú výdajku na materiál (bez DPH) , ktorý sa použil na opravu vozidla. Oni zaplatia celú sumu a ja ju v banke zaradím buď do príjmu, alebo výdavku mínusom a bez DPH predpokladám. A ešte prosím Vás nerozumiem tým skratkám POZD a VOZD. A predkontácia prevádzková réžia? A ďakujem aj tak už mám vo veci jasnejšie.Dobrú noc.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Sme v téme jednoduché účtovníctvo, preto
    POZD = príjmy ovplyvňujúce základ dane
    VOZD = výdavky ovplyvujúce základ dane
    Interná výdajka - daj tomu nejaký lepší názov, napr. Interné zúčtovanie nákladov na opravu, zahrň materiál + mzdy
    Ja by som ceny dala ako "bežnému" zákazníkovi, veď aj vy by ste v inom servise platili aj réžiu, nielen priamy materiál a priame mzdy.

    Ako si vyfaktúrovať opravu fir. vozidla opraveného vo vlastnom servise?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.