Zavrieť

Porady

Osobný alebo podnik.účet v banke?

Ahojte, rada by som sa opýtala či ako živnostník mi stačí založenie klasického osobného účtu pre fyzické osoby, alebo musím mať podnik.účet.
Má ísť o účet ktorý uvádzam napr. danovému úradu.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adaz Pozri príspevok
    Ahojte, rada by som sa opýtala či ako živnostník mi stačí založenie klasického osobného účtu pre fyzické osoby, alebo musím mať podnik.účet.
    Má ísť o účet ktorý uvádzam napr. danovému úradu.
    ďakujem
    Nemusí byť podnikateľský.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    adaz Pozri príspevok
    Ahojte, rada by som sa opýtala či ako živnostník mi stačí založenie klasického osobného účtu pre fyzické osoby, alebo musím mať podnik.účet.
    Má ísť o účet ktorý uvádzam napr. danovému úradu.
    ďakujem
    Netreba podnikateľský. Pri podnikateľskom sú vyššie výdavky na vedenie účtu - takže sa to dá celkom slušne odôvodniť pri kontrole.

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    adaz Pozri príspevok
    Ahojte, rada by som sa opýtala či ako živnostník mi stačí založenie klasického osobného účtu pre fyzické osoby, alebo musím mať podnik.účet.
    Má ísť o účet ktorý uvádzam napr. danovému úradu.
    ďakujem

    Podľa mňa je lepší podnikateľský účet, nakoľko potom osobné platby ktoré by si platila cez osobný účet a hlavne príjmy by si musela pri kontrole zdokladovať daňovému úradu. Podnikateľským účtom budeš preháňať len podnikanie. A taktiež by si musela rozpočítavať poplatky pre podnikateľské účely a zvlášť pre osobné účely, taktiež ostatné veci.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nadena Pozri príspevok
    Podľa mňa je lepší podnikateľský účet, nakoľko potom osobné platby ktoré by si platila cez osobný účet a hlavne príjmy by si musela pri kontrole zdokladovať daňovému úradu. Podnikateľským účtom budeš preháňať len podnikanie. A taktiež by si musela rozpočítavať poplatky pre podnikateľské účely a zvlášť pre osobné účely, taktiež ostatné veci.
    Rozpočítavať poplatky by musela pri oboch účtoch , ak by sa rozhodla , že tieto účty bude používať len na podnikanie a prešla by cez účet súkromná platba .

    Ja by som doporučila zriadený účet či už osobný,alebo podnikateľský , používať výlučne len na podnikanie .

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zita5 Pozri príspevok
    Rozpočítavať poplatky by musela pri oboch účtoch , ak by sa rozhodla , že tieto účty bude používať len na podnikanie a prešla by cez účet súkromná platba .

    Ja by som doporučila zriadený účet či už osobný,alebo podnikateľský , používať výlučne len na podnikanie .
    zdravím, prosím považuje sa za súkromnú platbu, ak je na podn.účte zriadený trvalý príkaz na preúčtovanie osobnej spotreby na nepodn.účet?díky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JM1968 Pozri príspevok
    zdravím, prosím považuje sa za súkromnú platbu, ak je na podn.účte zriadený trvalý príkaz na preúčtovanie osobnej spotreby na nepodn.účet?díky
    Je to výber na osobnú spotrebu,ako sám píšeš. Čo je bežné. Veď aj szčo musí z niečoho žiť. A ja to nepovažujem za súkromnú platbu.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    smith Pozri príspevok
    Je to výber na osobnú spotrebu,ako sám píšeš. Čo je bežné. Veď aj szčo musí z niečoho žiť. A ja to nepovažujem za súkromnú platbu.
    ďakujem, ani ja to nebudem za súkromnú platbu považovať

    Osobný alebo podnik.účet v banke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.