Zavrieť

Porady

Prenájom automobilu a s nim suvisiace naklady

Dobry den, poprosila by som o radu ohladom prenajmu automobilu. Premajimame si uzitkovy automobil na zaklade zmluvy o prenajme. Do nakladov si davam sumu prenajmu + PHM na zaklade zmluvy o prenajme vozidla a chcem sa opytat ci je mozne si do nakladov davat aj naklady spojene s udrzbou motoroveho vozidla ako prezuvanie pneumatik, opravy v servise,... ak to bude v zmluve ukotvene? Alebo su to len naklady, ktore si moze davat majitel automobilu? Dakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Pokiaľ bude v zmluve o nájme dohodnuté, že nájomca hradí servis automobilu - je to možné. Ale určite to musí byť v zmluve.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslím si , že pri kúpe PHM u prenajatého auta je možné uplatniť si odpočítanie dane z dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti podľa zákona o DPH /§ 71 ods. 2 v spojitosti s ods. 5. /
    Kde hlavnou podmienkou je, že kúpené PHM sú použité len pre podnikateľské účely a bbudú riadne vydokladované a aj vedená evidencie jázd.
    Samozrejme musíš mať dobre urobenú zmluvu o prenájme , kde máš ošetrené, že náklady na PHL, opravy, náklady na bežnú údržbu- i prezutie auta... budeš hradiť ty- a samozrejme sú to náklady daňové / na podnikanie/
    Naposledy upravil plavčík : 19.08.08 at 05:34

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Chcel by som sa pripojiť k opytujúcej sa a rozšíriť otázku ak sa dá, ako je to s platením cestnej dane, kto ju bude platiť, môžem si auto prenajať od nepodnikateľa,výška nájmu môže byť odvodená od základnej sadzby za používanie súkr vozidla pri služobných cestách?

    zuzule je offline (nepripojený) zuzule

    zuzule
    Ahojte,
    ja by som chcela túto Žanetinu otázku otočiť:

    Ako je to s prenajmom auta zaradeného a odpisovaného v jednej s.r.o. inej s.r.o.? Da sa zmluva urobiť aj tak, že by o spotrebe PHL a iných nákladoch účtoval prenajímateľ? Kto by potom viedol evidenciu jázd?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Mam už z toho gulaš. Ked som si to cele prešla čo sa týka prenajatého auta, tak by vzniklo asi toto. Možte mi to niekto potvrdiť ?
    Mam prenajeté auto od firmy, ktorá ma auto na lising. Čiže zaevidujem si na DU a do 31.1.2009 zaplatiť daň z MV. Za prenajaté auto platim na základe zmluvy o prenájme, kde by bola suma asi tak vo výške mesačných odpisov. Ja si potom budem mocť uplatňovať spotrebu PHM na zákade evidencie jázd, odpočítam si DPH z PHM /náhradu 6,20 si nemôžem uplatniť/.
    A môžem si dať do nákladov opravy za auto pokiaľ to budem mať zmluvne ošetrené.

    Prenájom automobilu a s nim suvisiace naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.