Zavrieť

Porady

Prenajimanie nehnutelnosti

prajem prijemny den
Chcel by som sa opytat ako to je, ked by som chcel kupit nehnutelnost za ucelom prenajimania (kancelarske priestory, pripadne najomne byty), som zivnostnik a v zivnosti nemam uvedene nic co sa nehnutelnosti tyka. Je mozne legalne prenajimat priestory a fakturovat to? Nebolo by lepsie pre takyto ucel zriadit s.r.o.?
Za kazdu odpoved a radu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môžeš to robiť ako občan - nepodnikateľ.

    onicek je offline (nepripojený) onicek

    onicek
    To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



    Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    onicek Pozri príspevok
    To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



    Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?

    Treba mať na to živnosť, ak kúpa nehnuteľnosti je zameraná na ďalší prenájom.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Treba mať na to živnosť, ak kúpa nehnuteľnosti je zameraná na ďalší prenájom.
    o tom neviem. S čistým štítom legálne a bez problémov môžeš prenajímať aj ako nepodnikateľ. Akurát treba nájomnú zmluvu a registráciu na daňovom úrade.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    falap Pozri príspevok
    o tom neviem. S čistým štítom legálne a bez problémov môžeš prenajímať aj ako nepodnikateľ. Akurát treba nájomnú zmluvu a registráciu na daňovom úrade.
    V mojom príspevku som to isté navrhoval. Ale mám dojem, že dotazujúci to asi chce robiť cez firmu, a v tom prípade je nutné mať v živn.liste prenájom nehnuteľnosti.

    Quakesvk je offline (nepripojený) Quakesvk

    Quakesvk
    onicek Pozri príspevok
    To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



    Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?
    Mna by zaujimalo, co znamena pojem: MAT CISTU KARTU V PRIPADE NEPRIJEMNOSTI. Dakujem.
    Moholo by mi niekto pomoct na par otazok co sa tyka prenajmu bytu?Som nova, potrebujem poradit.DAKUJEM VELMI PEKNE

    lulu444412

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lulu444412 Pozri príspevok
    Moholo by mi niekto pomoct na par otazok co sa tyka prenajmu bytu?Som nova, potrebujem poradit.DAKUJEM VELMI PEKNE

    lulu444412
    a aké sú tie otázky?
    Neviem ci to tak je presne ale ked clovek prenajme jeden byt tak to moze aj ako obcan. Ale kazdy dalsi byt sa pocita ako komercne prenajimanie a na to treba mat zivnost.
    Tak to je aj s autami. Ked prihlasite jedno auto rocne, tak to policajti danovemu uradu nenahlasuju, ale ked uz pisete na seba druhe tretie, auto tak to je podozrive a to ako obcan to robit nemozte. Uz ste pre nich autickar
    Nie je to tak nejak??? S tymi bytmi???

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    môžeš prenajímať koľko chceš a za koľko chceš a môžeš mať na seba napísaných aj 30 aut.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.