Zavrieť

Porady

môže nas len tak vysťahovať?

dobrý deň,
chcela by som sa opýtať poraďakov na Váš názor, prípadne nájsť niaké riešenie .Máme pred rozvodom, žiadosť je už podaná.S manželom(zatiaľ) a naším maloletým synom bývame v manželovom byte asi 8 rokov .Manžel je jeho výlučným vlastníkom.Dostal ho darom od svojich rodičov počas nášho manželstva(asi pred 4 rokmi).V dôsledku neustálych hádok a manželovej nevery sa ideme rozvádzať.Manžel ma aj so synom neustále vyhadzuje z bytu,zakazuje nám prístup do niektorých izieb, ktoré si zamyká.Hovorí, že sa máme odsťahovať.týmto nás chcel vyštvať z bytu. Problém je, že my so synom nemáme kam ísť.Manžel mi na syna ničím neprispieva(podala som aj na súd žiadosť o určenie výživného), ani sa oňho nestará.Bola som sa pýtať v jednom centre pre ženy , či nás môže z bytu vyhodiť.Tam mi povedali, že nie a pravdepodobne nám bude musieť so synom nájsť náhradné ubytovanie.Asi sa informoval o tom aj manžel.Pravdepodobne po tom ,ako sa to dozvedel, v snahe sa tomuto vyhnúť, chce byt predať.Chcem sa opýtať, či v tomto prípade(ak byt predá) nám nebude povinný nájsť náhr.ubytovanie, vyhne sa tejto povinnosti(predpokladám , že už budeme v tom čase rozvedení)?Môže nás len tak vyhodiť?Nemá náš syn na nič nárok?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    môže nas len tak vysťahovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.