Zavrieť

Porady

Registračná pokladna

Ahojte,
taka vec sa mi stala začala som začiatkom minuleho mesiaca podnikať od 19.7 kedy som prvy krat použila pokladnu, no 18.7 sme pokladnu priniesli a manžel na nie niečo skušala spravil mi na nej uzavierk na 400 korun ktora sa mi taha do dalších mesiacov a neviem čo mam s tym teraz robiť. Ako to spraviť aby to danovaci uznali????? Pozerala som denne uzavierky a je to aj v nich a ešte ktora je spravna uzavierka Z či X, viete mi niekto vysvetliť aky je medzi nimi rozdiel.
Ďakujem...!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka.V. je offline (nepripojený) Janka.V.

    Janka.V.
    pardon, tych 400 korun sa mi taha do dennych uzavierok za mesiac a vlastnej aj mesačnej spolu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak dobre viem, tak Z uzávierka je správna, a X je iba priebežná.

    Nepožívam pokladňu, ale čo účtujem tržby klientom, všetci majú Z uzávierky.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Janka.V. Pozri príspevok
    Ahojte,
    taka vec sa mi stala začala som začiatkom minuleho mesiaca podnikať od 19.7 kedy som prvy krat použila pokladnu, no 18.7 sme pokladnu priniesli a manžel na nie niečo skušala spravil mi na nej uzavierk na 400 korun ktora sa mi taha do dalších mesiacov a neviem čo mam s tym teraz robiť. Ako to spraviť aby to danovaci uznali????? Pozerala som denne uzavierky a je to aj v nich a ešte ktora je spravna uzavierka Z či X, viete mi niekto vysvetliť aky je medzi nimi rozdiel.
    Ďakujem...!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Janka.V. Pozri príspevok
    a ked mam za štyri dni po sebe X uzavierky čo s tym teraz
    Keď máš urobené uzávierky na "X", tak to je, ako keby si ich ani neurobila. Tržba sa Ti za tie dni nabaľuje a do uzávierky sa zahrnie až vtedy, keď ju urobíš na "Z"...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Janka.V. Pozri príspevok
    a čo s tym teraz dalej ked mam za štyri dni v jednej uzavierke
    Už nič... Urob uzávierku na "Z" a rob ju tak každý deň...

    Janka.V. je offline (nepripojený) Janka.V.

    Janka.V.
    netreba k tomu pokec ani nič? čo nato danovaci?
    a s tymi 400 koruna čo mam robiť, na začiatku

    Janka.V. je offline (nepripojený) Janka.V.

    Janka.V.
    s tými 400 korunami mi nikto neporadí, mam ich tam nechať ako prijem aj ked žiadny nebol alebo ako?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Janka.V. Pozri príspevok
    s tými 400 korunami mi nikto neporadí, mam ich tam nechať ako prijem aj ked žiadny nebol alebo ako?
    Ja by som ich nechala v príjme... Je to nepodstatná čiastka, no a vysvetľovanie DU, prečo tam nepatria, by mohlo byť náročnejšie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.