Zavrieť

Porady

Mäsožravá rastlinka

Dobrý deň, viete mi, prosím, poradiť ako sa starať o sarraceniu purpurea? Kúpila som ju asi pred dvoma týždňami, presadila podľa odporučenia /kyslá rašelina, priemer črepníka cca 16cm, polievam do misky asi do výšky 1/4 kvetináča, keď ostane miska suchá, počkám dva dni a polievam znova/. Umiestnila som ju na parapetu južnej strany domu, svieti na ňu skoro celý deň slniečko. A začala schnúť...Malé kališteky sú už úplne hnedé, veľké začínajú, ale nové výhonky sa držia. Kde robím chybu? Mohol by jej vadiť prievan?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tina7777 Pozri príspevok
    Dobrý deň, viete mi, prosím, poradiť ako sa starať o sarraceniu purpurea? Kúpila som ju asi pred dvoma týždňami, presadila podľa odporučenia /kyslá rašelina, priemer črepníka cca 16cm, polievam do misky asi do výšky 1/4 kvetináča, keď ostane miska suchá, počkám dva dni a polievam znova/. Umiestnila som ju na parapetu južnej strany domu, svieti na ňu skoro celý deň slniečko. A začala schnúť...Malé kališteky sú už úplne hnedé, veľké začínajú, ale nové výhonky sa držia. Kde robím chybu? Mohol by jej vadiť prievan?
    Áno, mohol. Prievan škodí aj rastlinkám.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Nemyslím, že jej škodí prievan, veď bežne rastie na močariskách, na otvorenej expozícii.
    Keď je teplo a sarraceniu máš na slnku,môžeš polievať aj viac - do 3/4 kvetináča. V zime by som polieval ako píšeš, alebo ešte trochu menej. Dôležité je polievať mäkkou vodou - destilkou alebo dažďovou. Keby si ju polievala tvrdou vodou, zasolí sa pôda a sarr. ti zahynie
    Tri super tipy:
    - skús ju pestovať v akváriu, spolu s inými mäsožravkami
    - sarracenia purpurea sa dá pestovať aj vonku - u nás asi v nádobe, ale v anglicku aj splanela
    - kniha: Miloslav Studnička: Masožravé rostliny. Treba si minimálne prezrieť v kníhkupectve.

    Mäsožravá rastlinka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.