Zavrieť

Porady

zamestnanec na dohodu

ahojte all.
Potrebovala by som poradiť.
Mám nákladnú dopravu a jedného zamestnanca- vodiča na dohodu. V tlačive dohoda o vykonaní práce je všetko udávané v hodinách.Nemohla by som ho vyplácať za odjazdené kilometre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    katkaeli Pozri príspevok
    ahojte all.
    Potrebovala by som poradiť.
    Mám nákladnú dopravu a jedného zamestnanca- vodiča na dohodu. V tlačive dohoda o vykonaní práce je všetko udávané v hodinách.Nemohla by som ho vyplácať za odjazdené kilometre?
    Tak dohoda o vykonaní práce moc dobré riešenie nie je. Tam by nemala byť vykonávaná pravidelne sa opakujúca činnosť a činnosť vodiča je taká.
    Lepšie riešenie je Dohoda o pracovnej činnosti. Pozor ale na počet odpracovaných hodín.
    Cenu za vykonanú práci si stanovíš dohodou, je viac spôsobov ako a jeden z nich je aj ten ktorý uvádzaš.

    katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

    katkaeli
    Ešte by som chcela k tejto téme niečo dodať.
    Keď vodiča budem platiť hodinovou mzdou a je mimo - napr. v BA a západné Slovensko,prespáva v aute ako sa to počíta?Koľko odpracovaných hodín?Denne môže jazdiť len 9 hodín a potom musí stáť.Mohla by som mu platiť za každý deň čo pracuje 8 resp. 9 hodín?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Na dohodu o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činosť v rozsahu max. 10 hod. týždenne.

    zamestnanec na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.