Zavrieť

Porady

majetok a účtovanie

ahoj, prosím vás o radu účtovania, kúpili sme vlani stroj za 13488,- Eur, vlani sme aj odpísali 1/6 2248 Eur., tento rok sme ho predali za zostatkovú cenu 11240,- Eur, prosím vás ako to zaúčtovať, hlavne čo dať do nákladov.
vlani mám zaúčtované účty obstaranie 042, zaradenenie 022 aj odpis, ale neviem čo tento rok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak ste ho predali vo výške ZC tak aj náklady aj výnosy budú vo výške ZC a teda nijako Ti neovplyvní základ dane.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mojik Pozri príspevok
    ahoj, prosím vás o radu účtovania, kúpili sme vlani stroj za 13488,- Eur, vlani sme aj odpísali 1/6 2248 Eur., tento rok sme ho predali za zostatkovú cenu 11240,- Eur, prosím vás ako to zaúčtovať, hlavne čo dať do nákladov.
    vlani mám zaúčtované účty obstaranie 042, zaradenenie 022 aj odpis, ale neviem čo tento rok
    Odpis zostatkovej ceny 541/082
    Vyradenie 082/022.
    Tržba z predaja 311/641,343

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    Pripojim sa k povodnemu dotazu. My po troch rokoch predame PC za cenu vyssiu ako je zostatkova cena majetku. Postupujem tak ako uviedol Smith, kedy sa ZC rovna predajnej alebo tam je niaky zadrhel. Dakujem.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    jandi Pozri príspevok
    Pripojim sa k povodnemu dotazu. My po troch rokoch predame PC za cenu vyssiu ako je zostatkova cena majetku. Postupujem tak ako uviedol Smith, kedy sa ZC rovna predajnej alebo tam je niaky zadrhel. Dakujem.
    Nie je tam zádrhel. PC bude tvoj výnos - 641, ZC bude tvoj náklad - 541. Aj keby bola ZC vyššia ako predajná cena, bude pre teba daňový výdavkom v plnej výške.

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    Cloe, dakujem pekne. Myslela som si. Len ma zmiatla odpoved jarky o porovnavani ZC a pod. Po rokoch sa vraciam k uctovnictvu a zistujem, ze mam velku neistotu. A zmatok v hlave.

    eva1954 je offline (nepripojený) eva1954

    eva1954
    Prosím Vás ja by som potrebovala poradiť ako učtovať Zámennú zmluvu o
    prevode nehnutelnosti . Ako zaradiť a ako vyradiť majetok.

    Ďakujem za každú radu

    majetok a účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.