Zavrieť

Porady

dobrý recept z hrušiek

Ahojte,

tento rok sa nám urodilo veľa hrušiek. Chcela by som urobiť nejaký dobrý koláč. Vedeli by ste mi niekto poradiť nejaký dobrý recept na hruškový koláč a pod.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    BXLmiami Pozri príspevok
    Robí niekto hruškový karamelový koláč?Ak ano poprosím receptik.Dakujem.
    To je Tarte Tatin asi, ale namiesto jablk sa pouziju hrusky. 100g masla, 250g cukru, trocha citronovej stavy, poukladat hrusky/jablka, nechat skaramelizovat, prikryt listkovym cestom a zapiect.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    My v lete robíme takýto "ovocný koláč".
    1 hrnček kryštál. cukru, 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 vanilkový cukor, 1/2 palmarinu. Z tejto zmesi urobím mrveničku a 1 necelý hrnček nechám na posýpku. Do zvyšku pridám 1 hrnček mlieka,
    2 vajcia a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešať a vyliať na vymastený plech. Poukladám ovocie, posypem škoricovým cukrom a posýpkou. Ovocie používam rôzne - rozpolené slivky, jablká alebo hrušky pokrájané na plátky. Jednoduché a veľmi chutné.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    gabuš Pozri príspevok
    Ahojte,

    tento rok sa nám urodilo veľa hrušiek. Chcela by som urobiť nejaký dobrý koláč. Vedeli by ste mi niekto poradiť nejaký dobrý recept na hruškový koláč a pod.

    Ďakujem.
    Večer

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    tetrisss Pozri príspevok
    Uz je.
    Veľmi sa ospravedlňujem, ale z iných prameňov som sa dozvedel, že som na niečo zabudol. Tak ten recept z hrušiek až dnes večer.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Veľmi sa ospravedlňujem. Sledoval som Recetář, ešte na ČT. Tam jedna pani piekla hruškový "frgál", ktorý pripravovala na Koláčovom festivale v Caldwelli, v Texase. Potom som ju videl piecť tento koláč v Rožnově a tento recept som mal a bol presvedčený že mám no "chyba lávky", vlastne možno ho mám, ale neviem kde a bol som presvedčený že je v brožúre Dní Texasu. Nie je tam. Veľmi ma to mrzí. Keď ho náhodou objavím tak ho zverejním. Zatiaľ som niečo pozbieral z internetu. Aspoň niečo za čakanie.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    V receptoch na stiahnutie/Ovocné kysnuté koláče. Tam je tiež hruškový.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    erzet Pozri príspevok
    Veľmi sa ospravedlňujem. Sledoval som Recetář, ešte na ČT. Tam jedna pani piekla hruškový "frgál", ktorý pripravovala na Koláčovom festivale v Caldwelli, v Texase. Potom som ju videl piecť tento koláč v Rožnově a tento recept som mal a bol presvedčený že mám no "chyba lávky", vlastne možno ho mám, ale neviem kde a bol som presvedčený že je v brožúre Dní Texasu. Nie je tam. Veľmi ma to mrzí. Keď ho náhodou objavím tak ho zverejním. Zatiaľ som niečo pozbieral z internetu. Aspoň niečo za čakanie.
    Tie koláče vyzerajú veľmi dobre. Máš ich niektroé aj odskúšané?

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Dakujem obom,ale ani jeden.Tarte Tatin poznám je s krehkým cestom a to ja veľmi nemusím.Videla som to v jednej kuchárskej relácii,problém je že neviem v ktorej a ani kde,či v akej reči.Urobil skaramelizované hrušky a následne ich vylial do nejakého cesta aj s karamelom,to cesto sa podobalo skôr piškotovému,ale neviem,či piškotové cestá takú teplotu akú má karamel znesú.Preto sa pýtam,na slovenskom nete som to nenašla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.