Zavrieť

Porady

Daň

Za minulý mesiac mi vyšla preddavková daň 4370,- Sk
zrážková daň 635,- Sk
daň. bonus 2 775,- SK.
Zrážkovú daň som zaplatila, čiže mi zostáva zaplatiť daň 1 595,- Sk.
Musím túto daň zaplatiť teraz, alebo stačí počkať až do štvrťročného zúčtovania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    Musíš zaplatiť,ináč ťa budú pokutovať,ak máš termín výplat do 31.8.2008,tak aj v tomto termíne ti stačí urobiť úhradu.Predpokladám,že sa jedná o daň zo závislej činnosti.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    (6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mahjong Pozri príspevok
    Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.


    A to štvrťročne nebolo náhodou hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ.

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Áno, je to hlásenie o zrazenýc preddavkoc na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel. Ja robím mzdy len prvý mesiac a som z toho paf....

    Mahjong je offline (nepripojený) Mahjong

    Mahjong
    Áno, je to hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel? Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mahjong Pozri príspevok
    Ďakujem. Nebola som si istá, pretože predchádzajúca kolegyňa to nikdy tak nerobila každý mesiac, vždy až pri štvrťročnom zúčtovaní.
    Mahjong Pozri príspevok
    Áno, je to hlásenie o zrazenýc preddavkoc na DÚ. Môžeš mi vysvetliť, aký je v tom rozdiel. Ja robím mzdy len prvý mesiac a som z toho paf....
    No daň sa musí platiť každý mesiac, ak vychádza povinnosť odviesť. A to hlásenie je vlastne "súhrn" zrazených a odvedených daní z príjmov zo závislej činnosti (mzdy), ktoré si zaplatila počas predchádzajúceho 1/4 roka.

    Šadar je offline (nepripojený) Šadar

    Šadar
    Mahjong Pozri príspevok
    Áno, bolo to hlásenie o zrazených preddavkoch na DÚ. Aký je v tom rozdiel?
    do konca nasledujuceho mesiaca po ukonceni stvrtroku musis odovzdat na DU PREHLAD o zrazenych a zaplatenych preddavkoch
    HLASENIE o zrazenych a zaplatenych preddavkoch odovzdavas za predchadzajuci rok do konca marca a musi ti presne suhlasit s odovzdanymi prehladmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.