Zavrieť

Porady

zase niečo ohľadom invalidného dôchodku

Pred pár týždňami som si dávala žiadosť na zmenu spôsobu výplaty dôchodku - z hotovosti na posielanie na účet.
Bola som mimo domu, takže výplatný termín dôchodku teraz v auguste som "nestihla". Pani ktorá robí na pošte mi povedala, že tam mali šek na moje meno, môj dôchodok ale keďže som tu nebola, tak to vrátili naspäť a ešte spomínala nejaké odvolanie sa. Nechápem čo to vravela. Zároveň som si doma našla list datovaný 15.8. a poslaný 21.8. že dôchodok mi bude už v septembrovom termíne vyplácaný na účet.
Teraz neviem, kde mám augustový dôchodok, veď zase nežijem zo vzduchu takže asi tak a či to príde naraz v septembri, aj za august, alebo čo.... ja už nechápem týmto krokom čo podniká táto inštitúcia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Zasielanie dôchodku na účet trvá Soc.poisťovni trošku dlhšie.
    (Vlastná skúsenosť - vybavovala som mame)
    Takže pokiaľ Váš dôchodok už pošta vrátila tak obdržíte v septembri aj za august.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Mojej mame poslali dôchodok na účet po 15 mesiacoch. Tiež takto 2 krát dôchodok nedotala, na rozdiel 1 krát jej vôbec neposlali. Treba zavolať na soc. poisťovnu o opakované poslanie, neverím, že ho pošlú len tak z vlastnej iniciatívy .
    Neviem, či sa to stáva bežne,ale na účet jej dôchodok poslali až po telefonickom urgovaní, lebo jej dokola posielali doklad na vyplnenie čísla účtu.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Navrhujem písomne požiadať o zaslanie dôchodku za august na účet (možno budú pružnejší)

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Andyke Pozri príspevok
    Navrhujem písomne požiadať o zaslanie dôchodku za august na účet (možno budú pružnejší)
    Na písomné výzvy v mojom prípade nereagovali - zaujímavé, že na telefonovanie ano.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    Ďakujem za rady, určite tam pondelok zavolám. Len dúfam že budú taký dobrí a pošlú mi dôchodok za august tak ako má byť, mne je na dve veci keď mi to pošlú naraz v septembri.

    zase niečo ohľadom invalidného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.