Zavrieť

Porady

opitý vych.pracoval s deťmi

Chcem sa spýtať, či môže opitého vých. priviesť riaditeľka do práce/vlastným autom,nakoľko je to jej synovec/ na smenu k mentálne postihnutým deťom a umožniť mu pracovať? V našom zariadení je to normálna vec, a k tomu pani riad. to ešte aj tajila, že o tom nevedela, a keď ju upozornila RŠ na túto skutočnosť, tak to odmietla riešiť /není čo riešiť/. To že menovany prac. /synovec p. riad./bol pod vpl. alkoholu a mal nad 1 promile sú dôkaz. na RŠ a polícii,ktorá mu pred nástupom do práce odobrala VP. Za odmenu ho ešte p. riad. presunula z vých. na učiteľa. K dnešnému dňu to zostalo bez povšimnutia, bolo to zverejnené aj v médiach 26.3.2008 Markíza TN o 19 hod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Každá škola má okrem riaditeľa aj pedagogických zamestnancov = pedagogická rada; aj rodičov = rada rodičov; ďalej má radu školy, ktorá má v kompetencii aj kontrolu vedenia školy a dáva návrh na odvolanie a menovanie RŠ; A v neposlednej rade je tu zriaďovateľ, ŠŠI (štátna školská inšpekcie), IP (inšpektorát práce); Záleží len od teba, kde a ako chceš riešiť tebou spomínaný problém;

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Na radu skoly mam svoj nazor, aspon u nas v skole urcite,zriadovatel ma na mieste riaditela, akeho tam chcel mat, ved vieme vsetci, ako to chodi.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Ale fakty ktoré uvádzaš sú jednoznačné, dôkazy tiež. Je to jasné hrubé porušenie prac. poriadku aj od vychovávateľa aj od p. riaditeľky. Nie je o čom sa dohadovať.

    klavir je offline (nepripojený) klavir

    klavir
    obratil som sa na radu skoly, aby bol pripad opiteho vych. a postupu pani riaditelky presetreny - bola vymenena skolska rada a nie celkom legalnou cestou. dalej som sa obratil na IBP so ziadostou presetrenia pripadu- odkazali ma na nadriadeneho co je teta prave menovaneho vych.neriesila to lebo nema co riesit- to bola jej odpoved,preto som sa obratil aj na krajsky skolasky urad a ziadal so o presetreniie - zial bez uspechu- znova ma odkazali na pani riaditeku. obratil som sa na ministerstvo skolsva- dosla odpoved ze to nie je v ich kompetencii, zrejme pani riaditelka a menovany vych. maju dobre zazemie aj na vyssich miestach a preto mozu robit aj veci ktore nie su v sulade so zakonom. ziadam vas o radu, kam by som sa mal obrait s tymto pripadom, aby z toho boli vyvodene patricne dosledky, tak ako hovori zakon? zatial sa nemozem dovolat pravdy, vsetky podklady k tomuto pripadu mam. dik

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Ak ti mozem poradit, dobre si precitaj zakon o staznostiach č. 152/1998
    napr. aj
    Podávanie sťažností
    § 5

    (1) Sťažnosť sa podáva spravidla písomne alebo ústne v záujme jej urýchleného a efektívneho vybavenia orgánu príslušnému na jej vybavenie.

    (2) Sťažnosť adresovaná na meno vedúceho alebo zamestnanca orgánu verejnej správy sa považuje za sťažnosť podanú orgánu verejnej správy.

    (3) O ústnej sťažnosti, ktorú nemožno vybaviť hneď pri jej podaní, orgán, ktorý sťažnosť prijíma, vyhotoví záznam, ktorý sťažovateľovi predloží na prečítanie a podpis. Na požiadanie sťažovateľa sa mu vydá rovnopis záznamu.

    (4) Zo sťažnosti musí byť zrejmé, kto ju podáva. Musí obsahovať meno, priezvisko, adresu fyzickej osoby alebo názov a sídlo právnickej osoby, predmet sťažnosti a čoho sa sťažovateľ domáha.

    (5) Ak sťažnosť nemá požadované náležitosti podľa odseku 4, nie je zrozumiteľná, alebo ak sú na jej náležité vybavenie potrebné údaje, ktoré sa v sťažnosti neuvádzajú, treba zabezpečiť ich doplnenie. Na dopĺňanie sťažnosti sa primerane vzťahuje § 15.


    Je toho vela - nechcem to tu vyvesit vsetko

    urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

    urad.skol
    Na písomnú sťažnosť(od teba) musí reagovať riaditeľ školy a tak máš písomný doklad.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    urad.skol Pozri príspevok
    Na písomnú sťažnosť(od teba) musí reagovať riaditeľ školy a tak máš písomný doklad.
    Lenze v tomto prípade sa riaditelka podielala na hrubom poruseni pracovneho poriadku, takze staznost mala byt smerovaná i proti nej;

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Zaujimalo by ma v suvislosti s touto temou, ake sankcie z toho vyplyvaju a aky postup (co najefektivnejsi) by mal zvolit stazovatel, ak jeho staznost nebola vybavená podla zákona, resp. kompetentný orgán vôbec nekonal v danej veci;(zachoval poziciu mrtveho chrobáka) a teda vlastne hrubo porusil zákon.
    Naposledy upravil jaros5 : 03.09.08 at 09:40

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    čo tak podanie na políciu alebo sociálny úrad pre paragraf o ohrození mravnej výchovy detí, zvlášť, ak máte aké také dôkazy a svedectvá, riaditeľka to môže dostať spolupáchateľstvom. opitý vychovávateľ podľa mňa v trestoprávnej rovine hraničí s tr.činom všeobecného ohrozenia. Pred časom tu bola kauza s opitými učiteľkami z BB na školskom výlete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.