Zavrieť

Porady

Platba z Čiech

Ahojte poradáci potrebovala by som si radu. Obdržala som od majiteľa FA vyšlú do Čiech za tovar na sumu 2 086 774,- sk s dátumami vyhotovenia dodania a splatnosť 24.07.2008 zároveň od prepravnej spoločnosti taký istý dátum vývoz tovaru 24.07.2008.Zároveň príjmový pokl. doklad na tú istú sumu 2 086 774,- sk na ten istý deň v slovenských korunách. Nezdá sa mi že je to v poriadku alebo môže to takto byť. Viete mi v tom poradiť robím 1x vývoz .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Paula za pomoc čiže odb. môže platiť v hotovosti aj v slov. korunách ? Teraz nie som si istá ohľadom DPH zaúčtujem FA nepoužívam cudziu menu keď ju vlastne nemám som z toho zmätená nevieš mi ešte poradiť prosím . Vďaka

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Odberateľ môže uhradiť záväzok v akejkoľvek mene, na ktorej sa s dodávateľom dohodli. Zaúčtuješ /zaeviduješ v Sk v knihe zahr.odb. faktúr .Žiaľ nemám skúsenosť s nimi a teda neporadím, ako sa evidujú ohľadom DPH. Iste niekto príde poradiť , počkáme.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Paula Pozri príspevok
    Odberateľ môže uhradiť záväzok v akejkoľvek mene, na ktorej sa s dodávateľom dohodli. Zaúčtuješ /zaeviduješ v Sk v knihe zahr.odb. faktúr .Žiaľ nemám skúsenosť s nimi a teda neporadím, ako sa evidujú ohľadom DPH. Iste niekto príde poradiť , počkáme.
    Nepoznám SW POHODA, ale napr. v ALFe sa dá aj SK nastaviť ako cudzia mena, kurz 1,00. S odberateľskými fa nemám skúsenosť, ale mali sme dodávateľa z ČR, ktorý si zriadil účet na Slovensku a fa vystavoval v SK.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem za odpovede skúsm ešte počkať zajtra musím odovzdať DPH . Ešte raz dík.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    FA znie na slovenskú menu. Úhrada by mala byť v slov. mene. Ak Vám vystavil PPD v slov. mene, mali by ste slov. menu prijať.
    PPD môže byť i v inej mene. (napr. v CZK, EUR) ako sa dohodnete. Potom prepočítate kurzom NBS dňa 24.7.2008: 2086774/30.349 EUR, alebo CZK 1,278. Túto sumu prijmete v hotovosti do pokladne, pričom je potrebné viesť valutovú pokladňu.

    kniha VFA: úhradu pohľadávky v Sk. V PD účtujete len v SK. Pričom vo valutovej budete mať EUR, ZCK. Kurzový rozdiel Vám nevznikne. Potom môžete robiť úhrady voči svojim dodavateľom v cudzej mene........ (kolobeh)

    S DPH to nemá nič spoločné.
    Ak ste platiteľom DPH a tovar dodávate platitelovi DPH ide o dodanie podľa par. 43 zákona, teda bez DPH. Je potom potrebný súhrnný výkaz k 30.9.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Betka a aj ostatným DPH už mám vypísaný ale vždy je to lepšie keď to mám potvrdené máme tam dosť veľký nadmerák a strach je strach. Ešte raz ďakujem všetkým. Prajem každému pekný večer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.