Zavrieť

Porady

Poštovné

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či možem nákup poštových známok, ktoré sa ihneď spotrebujú musím učtovať cez 213 - ceniny, alebo ich možem dať rovno do spotreby?
Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    ja ich dávam hneď do spotreby s tým, že na doklad poznačím interné poradové číslo odosielanej pošty

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Ajuška Pozri príspevok
    Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???
    Upresním svoje otázniky...... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ajuška Pozri príspevok
    Dnes sa mi dostalo do rúk nové potvrdenie Slovenskej pošty o zaplatení poštovného. Prekvapilo ma, že oproti pôvodnému potvrdeniu je na zadnej strane v poučení uvedené o.i... že neslúži ako daňový doklad. Čo s tým???
    Ten daňový doklad sa nemá chápať v kontexte zákona o DPH?

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    smith Pozri príspevok
    Ten daňový doklad sa nemá chápať v kontexte zákona o DPH?
    Nerozumiem tomu, preto sa pýtam. Poštovné je mimo DPH...
    Monika Kováčová
    v tom prípade je doklad postačujúci, ak by si však na pošte platila za službu, resp. tovar, ktorý podlieha dani z pridanej hodnoty, pošta ti musí na účely odpočítania DPH vystaviť aj faktúru.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ermon Pozri príspevok
    v tom prípade je doklad postačujúci, ak by si však na pošte platila za službu, resp. tovar, ktorý podlieha dani z pridanej hodnoty, pošta ti musí na účely odpočítania DPH vystaviť aj faktúru.
    Ako napr. prenájom poštovej schránky (POBox).

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ajuška Pozri príspevok
    Upresním svoje otázniky...... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...
    Upozorním, že sú nové postup v JU: nákup poštových známok ide cez priebežné položky. A je potrebné vedenie poklad. -ceniny. Až následne výdaj poštových známoch sa účtuje do nákladov, cez VPD. Platnosť od 1.1.2008
    Monika Kováčová
    betka Pozri príspevok
    Upozorním, že sú nové postup v JU: nákup poštových známok ide cez priebežné položky. A je potrebné vedenie poklad. -ceniny. Až následne výdaj poštových známoch sa účtuje do nákladov, cez VPD. Platnosť od 1.1.2008
    dobrá poznámka, až na to že sme v téme Podvojné účtovníctvo

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ajuška Pozri príspevok
    Upresním svoje otázniky...... Doteraz som na základe takéhoto potvrdenia účtovala nákladovú položku (v JÚ aj v PÚ)... Teraz mám pocit, akoby to bol len príjmový pokladničný doklad a chýba mi náväznosť... Či môžem účtovať, ako doteraz, alebo od Sl.Pošty žiadať následne vystavenie daňového dokladu...
    Monika, mne išlo o toto-tučné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.