Zavrieť

Porady

PPD a VPD

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pri príjmových a výdavkových dokladoch treba používať duálne zobrazenie alebo nie?Keď napr. vypisujem príjmový doklad od odberateľa ktorý zaplatil faktúru mám vypísať aj v eurách?ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    prestigio Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či pri príjmových a výdavkových dokladoch treba používať duálne zobrazenie alebo nie?Keď napr. vypisujem príjmový doklad od odberateľa ktorý zaplatil faktúru mám vypísať aj v eurách?ďakujem veľmi pekne
    Vo vzťahu podnikateľský subjekt (szčo, s.r.o. ...) - podnikateľský subjekt (szčo, s.r.o. ...) nie je povinnosť duálneho zobrazenia. Len vo vzťahu podnikateľský subjekt - občan.

    Doplním s výňatkom z nasledujúcej témy od ermon: http://www.porada.sk/t80871-p13-dual...e-skk-eur.html

    Aké údaje bude potrebné duálne zobrazovať na faktúrach?
    Duálne zobrazovať sa bude len výsledná suma faktúry, ktorú má spotrebiteľ zaplatiť. Na faktúre musí byť okrem duálneho zobrazenia výslednej sumy uvedený aj konverzný kurz, ktorým bola suma prepočítaná. Toto platí len pre faktúry, ktorých platiteľmi je občan, fyzická osoba. Faktúry, ktoré si medzi sebou platia právnické osoby, duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú.


    Info z www.euromena.sk
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.08.08 at 08:47

    prestigio je offline (nepripojený) prestigio

    prestigio
    Ešte jednu otázočku mám, teraz som vytvorila vlastný príjmový doklad s duálnym zobrazením uzná daňový úrad taký doklad?všetky náležitosti sú tam a ešte plus euro a kurz

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú

    sumy uvádzané na príjmových a výdavkových účtovných dokladoch o pokladničných operáciách s hotovosťou.

    Ale pozor:

    duálnemu zobrazovaniu však podlieha konečná suma uvedená na doklade o predaji, ktorý sa vyhotovuje ako náhrada za doklad z elektronickej registračnej pokladnice vtedy, ak dočasne nemožno použiť elektronickú registračnú pokladnicu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.