Zavrieť

Porady

Ako nakupovat tricka z USA na zivnost?

Dobry den, mam problem, ktory sa tyka faktury americkeho predajcu.
Chcem od firmy z USA nakupovat tricka na moju zivnost. Nakupovanie prebieha cez ich e-shop a tu nastava moj problem:
-v ich formulari na vyplnenie mojich udajov sa nachadza adresa a dalsie nalezitosti, avsak maju tam kolonku s menom "COMPANY" ale nemaju tam ziadnu polozku na vyplnenie pre ICO a ani pre DIC ..

-ano viem ze tam maju iny system a preto nevedia ani co je ico a dic, kedze su to slovenske skratky..

a tak otazka znie, ako im mam dat vediet ze potrebujem mat na ich fakture zapisane ICO aj DIC ?? Myslim si ze ICO by som mohol napisat ako polozku "COMPANY" ale s tym DIC je to tazke.

za radu vopred velmi pekne dakujem a dufam ze som to napisal jasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    tam ti na tom nezalezi, pretoze predpokladam, ze ti to budu preclievat a tym padom ide platba DPH cez colny urad

    my dovazame z ciny a tiez tam nie su tieto udaje..iba nazov firmy a adresa

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Jusso Pozri príspevok
    A mozem to dalej predavat aj ked to nebudem mat fakturovane ako kupu?
    a ako to budes mat fakturovane?

    Jusso je offline (nepripojený) Jusso

    Jusso
    Takto.. faktura z ameriky teda bude s adresou firmy a nazvom firmy .. dic tam nebude .. a tak na colnici mi spravia dalsiu fakturu kde bude aj to dic?
    som dost z toho zmateny

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Jusso Pozri príspevok
    Takto.. faktura z ameriky teda bude s adresou firmy a nazvom firmy .. dic tam nebude .. a tak na colnici mi spravia dalsiu fakturu kde bude aj to dic?
    som dost z toho zmateny
    na colnici dostanes JCD a vymer platieb, kde bude DPH a clo a na tych papieroch bude aj tvoje DIC...ale ako k nemu colnica pride to netusim...hadam sa ti ozve niekto, kto je v rovnakej pozicii-teda zivnostnik neplatca.

    JANKA71 je offline (nepripojený) JANKA71

    JANKA71
    Na faktúre od amerického dodávateľa nemusíš tieto údaje mať. Na colnicu prinesieš tovar, vyplnené JCD, faktúru, Živnostenský list - originál alebo notárom overenú kópiu a kartičku z daňového úradu. Colnica si tieto údaje skontroluje s JCD a faktúrou a zaregistruje Ťa do systému, kde sa tieto údaje overujú elektronicky. Po spracovaní dovozu Ti dá výmer colného dlhu, ktorý treba zaplatiť, aby mohol byť tovar uvoľnený. Ak Ti bude prepravná firma faktúrovať zvlášť ešte aj za prepravu, potrebuješ na colnicu predložiť aj túto faktúru. Ak platí dopravu odosielateľ a nie je to zrejmé z faktúry, potrebuješ ešte čestné prehlásenie, že už dopravné náklady hradí odosielateľ a že už nemáš žiadne dodatočné náklady spojené s dovozom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.