Zavrieť

Porady

Dobropis za leasingové auto.

Ahojte,
potrebovala by som poradiť:
spoločnosť má prenajaté autá na operatívny leasing. Niektoré autá, kde sa zmluva o prenájme uzavrela v roku 2006, tak sa tento rok zmluva ukončila a autá boli vrátené leasingovej spoločnosti. Uzavreli sme aj opätovne nové zmluvy, resp. pokračovali v operatívnom prenájme. Teraz sme dostali dobropis z leasingovej spoločnosti. Tento dobropis sa skladá: náklad - drobné poškodenia a opravy a prejazdené menej km ako bolo uzavreté v zmluve, čím nám vznikol nárok na dobropis. Chcem sa spýtať ako mám tento dobropis zaúčtovať? Znížim tohtoročný náklad na prenájom aút alebo zasiahnem aj do predchádzajúcich rokov?

Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monica838 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebovala by som poradiť:
    spoločnosť má prenajaté autá na operatívny leasing. Niektoré autá, kde sa zmluva o prenájme uzavrela v roku 2006, tak sa tento rok zmluva ukončila a autá boli vrátené leasingovej spoločnosti. Uzavreli sme aj opätovne nové zmluvy, resp. pokračovali v operatívnom prenájme. Teraz sme dostali dobropis z leasingovej spoločnosti. Tento dobropis sa skladá: náklad - drobné poškodenia a opravy a prejazdené menej km ako bolo uzavreté v zmluve, čím nám vznikol nárok na dobropis. Chcem sa spýtať ako mám tento dobropis zaúčtovať? Znížim tohtoročný náklad na prenájom aút alebo zasiahnem aj do predchádzajúcich rokov?

    Ďakujem za radu
    Áno, dobropis zaúčtuješ do obdobia, v ktorom je vystavený, t.j. roku 2008.

    Dobropis za leasingové auto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.