Zavrieť

Porady

Tehotná v skúšobnej lehote

Môžete mi poradiť, ako je to s pracovníčkou, ktorá nastúpila do práce na dobu neurčitú, je v dvojmesačnej skúšobnej dobe a medzičasom otehotnela - má to oznámiť zamestnávateľovi? Môže ju ten bezdôvodne v skúšobnej dobe prepustiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dobrovodskaster@googlemai Pozri príspevok
    Môžete mi poradiť, ako je to s pracovníčkou, ktorá nastúpila do práce na dobu neurčitú, je v dvojmesačnej skúšobnej dobe a medzičasom otehotnela - má to oznámiť zamestnávateľovi?
    Mala by to oznámiť. Nemusí.

    dobrovodskaster@googlemai Pozri príspevok
    Môže ju ten bezdôvodne v skúšobnej dobe prepustiť? Ďakujem za skorú odpoveď.
    Katka
    Môže ju prepustiť v skúšobnej dobe.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Doplnam, moze ju prepustit bez udania dovodu v skusobnej dobe, tehotenstvo ju pocas skusobnej doby nechrani.

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    ahoj,takze ak je v skusobnej dobe moze zamestanvatel bez akeho kolvek dovodu prepustit a aj ked je to nemoralne atd atd.., naco mu bude zaucat pracovnicku ktora kazdu chvilu pojde na matersku?Je predsa jednoduchsie ukoncit to s nou ako ju nadalej drzat v evidencii ako zamestnanca a cakat kedy sa vrati.Takze som si ista ze ak povie zamestnavatelovi ze je tehotna skonci v skusobnej dobe, ale ak mu to nepovie potiahne to kym sa v praci da a potom pojde na matersku ma skoro isteho fleka po materskej a mimo toho prvych 6.mesiacov aj vyssi prispevok zo socialky ako keby bola isla na matersku z uradu prace.je to smutne ale je to tak.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ani by som nepovedala, že by mala skoro istého fleka po materskej, pretože s ňou po MD vôbec nemusí rátať. Môže ju prepustiť po nástupe z MD práve preto, že nebola férova.

    Tehotná v skúšobnej lehote

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.