Zavrieť

Porady

výpoveď

Dobrý deň,
mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
    Ďakujem za pomoc.
    Kedže PP končí výpoveďou zamestnanca, je to § 61 ZP. Aká dohoda? dala výpoveď, alebo končí dohodou?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám jeden menší problém, jedna zamestnankyňa dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou a ten jej končí ku dňu 31.8.2008, chcem sa len spýtať, že čo jej mám uviesť do dohody o rozviazaní pracovného pomeru §59 odst. 1 písm. b) alebo §67? - lebo nie som si istá.
    Ďakujem za pomoc.
    Ak ona dávala výpoveď, tak PP skončil v zmysle § 67.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    Kedže PP končí výpoveďou zamestnanca, je to § 61 ZP.
    Môžeš uviesť, že PP skončil výpoveďou zo strany zamestnanca v zmysle § 61 a § 67.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ahojte,
    môžete mi prosím poradiť?
    Zamestnanec dal výpoveď v skúš.dobe,vopred zamastnávateľa upovedomil. Ale ten odmietol výpoveď podpísať. Ako postupovať? Je platný takýto doklad o skonč.prac pomeru, aj bez zamestnávateľovho podpisu?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    arizona Pozri príspevok
    Ahojte,
    môžete mi prosím poradiť?
    Zamestnanec dal výpoveď v skúš.dobe,vopred zamastnávateľa upovedomil. Ale ten odmietol výpoveď podpísať. Ako postupovať? Je platný takýto doklad o skonč.prac pomeru, aj bez zamestnávateľovho podpisu?
    ak oznámil ukončenie PP v skúšobnej dobe ( zákonník práce § 72), tak súhlas zamestnávatela nie je potrebný.
    Len musí ísť o "písomné" ukončenie, ktoré musí byť "doručené" a samozrejme PP sa musí končiť ešte "v skúšobnej dobe".

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Díky za odpoveď,ale prosím o upresnenie.
    -"doručené" - stačí ak zam-ec pošle výpoveď poštou,ako ho zam-eľ nechce prevziať osobne?
    -zamestnancovi stačí na dokladovanie ukončenia PP aj nepodpísaná výpoveď do zam-ľa? Musia to "úrady" uznať?
    Viem, že zam-eľ nemusí súhlasiť,len neviem ako dať do poriadku s dokladmi.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    arizona Pozri príspevok
    Díky za odpoveď,ale prosím o upresnenie.
    -"doručené" - stačí ak zam-ec pošle výpoveď poštou,ako ho zam-eľ nechce prevziať osobne?
    -zamestnancovi stačí na dokladovanie ukončenia PP aj nepodpísaná výpoveď do zam-ľa? Musia to "úrady" uznať?
    Viem, že zam-eľ nemusí súhlasiť,len neviem ako dať do poriadku s dokladmi.
    Ak to pošle poštou, úplne stačí, len druhá strana by to mala dostať ešte počas skúšobnej lehoty. Je to jednostranný právny úkon, obe strany sa v skúšobnej dobe môžu rozhodnúť ako chcú. Len ak zamestnanec oznámi, že tým a tým dňom končí pracovný pomer v skúšobnej dobe, nesmie ten ďalší deň už do zamestnania nastúpiť.
    Príklad:
    Pracovný pomer vznikol 1.7.2008, skúšobná doba bola v prac. zmluve dohodnutá v maximálnom rozsahu, t.j. 3 mesiace, končí teda dňom 30.9.2008. Zamestnanec si počas tejto skúšobnej doby rozmyslel, že v tejto firme nechce ostať a dňa 5.9.2008 oznámi zamestnávateľovi, že dňom 10.9.2008 končí pracovný pomer. 11.9.2008 by sa mohol ukázať tak maximálne na personálnom, aby si prevzal zápočet a pod.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Ešte jedna poznámka:
    V tomto prípade sa vôbec nedá hovoriť o výpovedi, je to ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Takže stačí, ak zamestnanec napíše:
    Ja, Jožko Mrkvička-Kalerábový, končím s Vašou organizáciou pracovný pomer v skúšobnej dobe dňom.....
    A druhá strana nemôže ani súhlasiť ani nesúhlasiť, jednoducho to musí vziať na vedomie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.