Zavrieť

Porady

Zápach v miestnosti

Ahojte poradaci chcel by som sa spýtať, prerábali sme strechu na starom domčeku kde je ešte stará pôvodná povala palach dosky trámy a opäť dosky a na to som teraz dal deku. Pri vímene strechy nám napršalo a navlhli vnútorné múry. Teraz aj po vysušení a namaľovaní máme v izbe potuchlinový zápach. Neviete mi poradiť ako sa ho zbaviť akým prípravkom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    ja nie som stavbárka, ale to ste dali na palach deku??? no neviem, nemalo by to byt tak, že sa palach vymení za deku?

    S tým zápachom by som si poradila tak, že by som to nastriekala niecim, co ten zápach prerazí... ved ked sú steny suché, nemalo by to smrdiet.

    Ja by som si zavolala odborníka, co vysušujú steny bez stavebného zásahu, on by to mal navrtať a zistí ci sú dobre suché aj vnútri...

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Pravdepodobne smrdí zvlhnuté drevo, ktoré napadli huby. Tým, že ste dali deku ste vlastne zabránili jeho sušeniu. Radím aj ja odborníka, môže to byť zdravotne závadné.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Niekde som citala,ze si dali vysusovat miestnosti odvlhcovacom s velkym vykonom za par dni bolo suche , da sa pozicat, netusim kde.Podla mna zapachaju tehly, kedze namoklo murivo.Samovolne susenie moze trvat dlhoooo aj rok pri intenzivnom vetrani, a ide jesen, vlhke obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.