Zavrieť

Porady

výpoveď par. 67

Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších, chcem dať výpoveď podľa par. 67 bez udania dôvodu, firma ma na dohodu nepustí, tak mi bude plynúť 2 mesačná výpovedná lehota. Jedná sa mi o to, k akému dátumu mám výpoveď napísať či k 31.08. alebo k 31.10. Voprad ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    gabriela7755 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosila by som o radu skúsenejších, chcem dať výpoveď podľa par. 67 bez udania dôvodu, firma ma na dohodu nepustí, tak mi bude plynúť 2 mesačná výpovedná lehota. Jedná sa mi o to, k akému dátumu mám výpoveď napísať či k 31.08. alebo k 31.10. Voprad ďakujem za pomoc.
    Ty nepíšeš, k akému dátumu dávaš výpoveď, tebe stačí len napísať, že dávaš výpoveď a tento list musíš preukázateľne doručiť zamestnávateľovi do 31.8.2008, aby ti od 1.9.plynula výpovedná doba a PP skončil k 31.10.2008.

    Vo výpovedi nemusíš uvádzať dátumy, lebo tie sa určujú od právnej skutočnosti, ktorou je doručenie výpovede.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Musíš napísať k 31.08.2008, ak chceš, pravda, ukončiť pracovný pomer k 31.10.2008. Tam ide o to, že výpovedná lehota začne plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca, v ktorom si zaslala výpoveď.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Hepi Pozri príspevok
    Musíš napísať k 31.08.2008 Musíš doručiť do 31.8.08, ak chceš, pravda, ukončiť pracovný pomer k 31.10.2008. Tam ide o to, že výpovedná lehota začne plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca, v ktorom si zaslala doručila výpoveď.
    Tiež si myslím, že netreba dávať vo výpovedi dátum, k akému dnu sa dáva (aj ked som takú výpoved dostala), ak je to dátum skorší ako doručenie. Stačí bežne v liste uviesť miesto a dátum vypísania listu.

    Pozri v zákonníku práce § 38 o doručení, hlavne pre teba zamestnanca ods.3+4 + § 62 ods.2, kde je napísané, že výpovedná doba začína plynúť .... "po doručení výpovede" ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.