Zavrieť

Porady

2.pilier - prihlasenie

Dobry den, prosim o radu tykajucu sa mojej sestry. Minuly rok (2007) ukoncila vysokoskolske studium. Hned na to odcestovala za pracou do Irska, kde bola asi rok. Isla tam kvoli jazyku, nebola to kvalifikovana praca z jej odboru. Z tohoto dovodu na uradoch bola vedena ako dobrovolne nezamestnana, cize si platila odvody. Teraz vyhrala konkurz do jednej firmy v CR - jej kvalifikacia - cize chce sa prihlasit na uradoch ako pracujuca v zahranici. Prosim Vas o radu, moze sa este prihlasit do 2. piliera dochodkoveho sporenia?? Co jej popripade treba vsetko vybavit??? Dakujem krasne za odpovede!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    prihlasit sa moze, ale musi byt bud zamestnana na SR, alebo sa dobrovolne poistit /a zaplatit/ , prihlasit sa do II.piliera /uzavriet zmluvu s nejakou DDS/ a potom sa z dobrovolneho poistenia odhlasit.

    hanma je offline (nepripojený) hanma

    hanma
    ak tomu dobre rozumiem, tak urcita lehota (asi 30 dni od nastupenia do prveho zamestnania) sa tyka iba prace v SR?? Neviem, ci som to spravne pochopila, ma teda uzavriet zmluvu s nejakou DDS a potom si platit sama do druheho piliera?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    hanma Pozri príspevok
    ak tomu dobre rozumiem, tak urcita lehota (asi 30 dni od nastupenia do prveho zamestnania) sa tyka iba prace v SR?? Neviem, ci som to spravne pochopila, ma teda uzavriet zmluvu s nejakou DDS a potom si platit sama do druheho piliera?
    to moze urobit, ale nemusi

    ak sa niekedy v buducnosti zamestna na Slovensku, prihlasi sa potom

    teraz bude dochodkovo poistena v CR

    2.pilier - prihlasenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.