Zavrieť

Porady

Premena menovitej hodnoty eminenta cenných papierov pre a.s.

Prosím Vás o radu:
Aký je postup pri premene hodnoty eminenta cenných papierov pre a.s.(oznámenie podľa zákona o eure do CDCP a do obchodného registra).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Posúvam, keď nikto neodpovedal ....
    Skúšam vyplniť Oznámenie, ale nedarí sa mi. Už to niekto robil?
    Treba k Oznámeniu priložiť hneď aj výpis z OR s menovitou hodnotou akcií v euro, alebo to ešte má čas v r. 2009?
    Ty si to Viera J už urobila?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena. Len nejako neviem nikde nájsť, či ten výpis musí byť doručený súčasne s oznámením (to musí byť do 1.12.2008) alebo môže byť aj dodatočne. Nerobil to ešte nikto, my totiž asi ten register nestihneme...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bea Pozri príspevok
    Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena. Len nejako neviem nikde nájsť, či ten výpis musí byť doručený súčasne s oznámením (to musí byť do 1.12.2008) alebo môže byť aj dodatočne. Nerobil to ešte nikto, my totiž asi ten register nestihneme...
    Oznámenie emitenta je potrebné zaslať do CDCP spolu s výpisom z OR, kde je zmena akcií na EUR. Termín na zaslanie je 1 rok po zavedení meny EUR.

    Ten termín 1.12.2008 platí len pre dlhové cenné papiere (dlhopisy), podielové listy alebo družstevné podielnické listy - viď. § 13 ods. 3:

    (3) Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty cenných papierov zo slovenskej meny na eurá možno za podmienok vymedzených týmto zákonom alebo osobitnými predpismi prijať najskôr v deň určenia konverzného kurzu, pričom toto rozhodnutie musí byť prijaté a všetky právne úkony38) emitenta, ktoré sú potrebné na uskutočnenie tohto rozhodnutia, musia byť vykonané najneskôr do jedného roka po dni zavedenia eura, ak tento alebo osobitný zákon neustanovuje inak; ak však ide o zaknihované dlhové cenné papiere, zaknihované podielové listy alebo zaknihované družstevné podielnické listy, rozhodnutie o premene ich menovitej hodnoty musí byť prijaté a všetky právne úkony38) emitenta, ktoré sú potrebné na uskutočnenie tohto rozhodnutia, musia byť vykonané najneskôr jeden mesiac predo dňom zavedenia eura. Pritom však premena menovitej hodnoty majetkových cenných papierov a aj premena menovitej hodnoty dlhových cenných papierov zo slovenskej meny na eurá podľa tohto zákona v rámci prechodu na euro môže nadobudnúť účinnosť najskôr v deň zavedenia eura.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ďakujem (bod sa nedá pridať,musela by som skôr inému). List, ktorý CDCP poslal ma úpne pomotal :-)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bea Pozri príspevok
    Ďakujem (bod sa nedá pridať,musela by som skôr inému). List, ktorý CDCP poslal ma úpne pomotal :-)
    V tom liste to je napísané, ale trochu zmätočne. Teda ten odsek, kde sa píše o termíne 1.12.2008 nie je jasné, či sa vzťahuje len na tie dlhopisy a družstevné pod. listy, alebo aj na ostatné CP. Tiež mi to chvíľu trvalo, kým som si to z iných zdrojov dal do poriadku.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    bea Pozri príspevok
    Akciová spoločnosť má povinnosť oznámiť Centrálnemu depozitáru CP premenu menovitých hodnôt cenných papierov na euro. CDCP nám poslal formulár, ktorý treba vyplniť a doručiť aj výpis o OR v ktorom bude už zapísaná zmena.

    a keď nám neposlal?? je na to nejaký formulár???

    Ďakujem!

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zazuSA Pozri príspevok
    a keď nám neposlal?? je na to nejaký formulár???

    Ďakujem!
    AK ste ho nedostali, môžeš si ho predsa stiahnuť zo stránky CDCP. Je v časti EURO podzáložka Euro formuláre.

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    Dobrý deň, poprosím o radu
    ak firma zmenila sidlo spoločnosti je potrebné túto zmenu nahlásiť aj na CDCP??? aký je poplatok?? aké tlačivo treba vyplniť???

    ĎAKUJEM

    zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

    zazuSA
    tak si odpovedám sama: ak ide o listinne CP tak je potrebné vyplniť prílohu č. 4 "Zmena týkajúca sa emitenta" zo zmluvy, poplatok je cca 99 eur (bude vystavena fa po vykonaní zmien)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.