Zavrieť

Porady

Darovanie bytu v zahraničí


Chcel by som sa opýtať či ma niekto skúsenosti s darovaním bytu v zahraničí.

Nám chcela babka darovať byt v Čechách a notár nám povedal že darovanie bytu pre občana iného štátu nie je možné. To sa mi zdá čudné veď je to súkromná nehnuteľnosť tak prečo to nejde.

Napadlo ma že by som to skúsil kúpiť jak sa povie za korunu ale neviem či sa to dá a či stým nebudem mať problémy. Mohol by mi niekto stým poradiť.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Nevidím absolútne žiadny dôvod, pre ktorý by darovanie českého bytu slovenskému občanovi nemalo byť možné. Spýtal by som sa notára, ako k svojmu názoru prišiel (nech ukáže právny predpis, ktorý také darovanie znemožňuje).

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    V minulosti u nás platila právna norma o nadobúdaní nehnuteľností cudzincami, kde nebolo možné, aby cudzinec kúpil nehnuteľnosť na území nášho štátu. Dar, alebo dedenie na cudzinca možné bolo. Ale toto bol pozostatok hlbokého socializmu.
    Doporučujem zmeniť notára.

    Darovanie bytu v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.