Zavrieť

Porady

uzavierky pokladne

Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim.

Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu?

Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivanho Pozri príspevok
    Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

    Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim. Nie pri nulovom zisku, ale nulovej tržbe sa nemusí robiť.

    Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu? Urob ešte jednu k 31.08.

    Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to? Vadí, poradové čísla uzávierok musia byť za sebou.

    Dakujem

    V citáte.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ivanho Pozri príspevok
    Ahojte, mam nasledovne otazky,poradte prosim.

    Dennu uzavierku na pokladni robim len ak je v danom dni zisk, zevraj pri nulovom zisku ju robit nemusim.

    Dnes som sa pomylil a urobil som uz mesacnu uzavierku. Co teraz? Mam urobit dalsiu 31ho alebo az septembrovu?

    Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to?

    Dakujem
    Môj zlatý a to Ty ešte nevieš ,že to čo "vypľuje" ERP sa nikdy nevyhadzuje???? Odkladáme všetko aj refundácie.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Teda musím povedať, že v mesiaci júl som mala u troch klientov po 2 mesačné uzávierky. Jednu v priebehu mesiaca a jednu k 31.7. Keď som ich sčítala, tak mi dávali súčet denných tržieb. Tiež to bolo z dôvodu zavádzania kurzu EUR. Denné pásky po vytlačení mesačnej uzávierky /ktorá bola napr. 17.7.,/ však začínajú od nuly. Je to problém?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cloe Pozri príspevok
    Teda musím povedať, že v mesiaci júl som mala u troch klientov po 2 mesačné uzávierky. Jednu v priebehu mesiaca a jednu k 31.7. Keď som ich sčítala, tak mi dávali súčet denných tržieb. Tiež to bolo z dôvodu zavádzania kurzu EUR. Denné pásky po vytlačení mesačnej uzávierky /ktorá bola napr. 17.7.,/ však začínajú od nuly. Je to problém?
    Mám to tak isto u klientov. Servisák to vysvetloval tým, že sa nulovalo počítadlo denných uzávierok.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    ivanho Pozri príspevok
    ....... Ked mi prehadzovali pokladnu na euro neupozornili ma ze mi ju vybulovali a urobili uzavierku mesacnu tak ja som urobil dalsiu a mam na jedne mesiac jul az dve a jednu nulovu s poradovym cislom tri ktoru som vyhodil, takze augustova ma cislo 4, takze 3 mi chyba. Vadi to? Dakujem
    Je to dost velky problem, ale vyriesila by som to tak, ze by som urobila zapisnicu, v ktorej uvediem, ze paska c. 3 sa stratila, s upozornenim, ze bola nulova. vsak Cisla budu sediet...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Daska Pozri príspevok
    Je to dost velky problem, ale vyriesila by som to tak, ze by som urobila zapisnicu, v ktorej uvediem, ze paska c. 3 sa stratila, s upozornenim, ze bola nulova. vsak Cisla budu sediet...
    A niektoré pokladne tlačia na 1+1 pásku, teda robia aj kópiu hneď.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Vyhláška ERP:

    (4) Dennú uzávierku vyhotovuje subjekt len za tie dni, v ktorých mal príjem; v prípade nočných a nepretržitých prevádzok subjekt vyhotovuje dennú uzávierku po skončení alebo po striedaní zmien. Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných uzávierok a pásku mesačnej uzávierky. Po vyhotovení uzávierky k 31.decembru príslušného roku môže subjekt pokračovať v evidencii tržieb na pokladnici bez vynulovania kumulatívnych obratov (grandtotálov) alebo po vynulovaní kumulatívnych obratov (grandtotálov), ktoré môže vykonať len servisný technik; tento úkon zaznačí v knihe pokladnice v časti Servisný záznam.

    O pokutách vyhláška nič nehovorí, preto je potrebný zákon o správe daní a poplatkov:

    35/7/(10) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt nevedie evidenciu tržieb v súlade s osobitným predpisom, 11c) uloží mu pokutu od 5 000 Sk do 100 000 Sk. Pri každom ďalšom zistení správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží pokutu od 20 000 Sk do 200 000 Sk.

    Odvolávka.11c) sa odvoláva i na par. 3 vyhlášky, kt. hovorí o denných a mes. uzávierkach.

    ivanho je offline (nepripojený) ivanho

    ivanho
    ok, ta vyhodena uzavierka bola nulova, takze sumy sedia, ale aj keby kopiu mam, kedze mam pokladnu aj s kopiovym kotucikom. Ide mi hlavne o terajsiu uzavierku. Mam urobit druhu teda k 31.8 a teda prilepim do knihy obe, do jedneho riadku vpisem po dve hodnoty?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivanho Pozri príspevok
    ok, ta vyhodena uzavierka bola nulova, takze sumy sedia, ale aj keby kopiu mam, kedze mam pokladnu aj s kopiovym kotucikom. Ide mi hlavne o terajsiu uzavierku. Mam urobit druhu teda k 31.8 a teda prilepim do knihy obe, do jedneho riadku vpisem po dve hodnoty?
    Urob ešte jednu k 31.08, ale do knihy ich budeš zapisovať samostatne, nakoľko budú mať rôzne čísla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.