Zavrieť

Porady

Súdne trovy

Zdravím.
Poprosím o radu, kto vie nech radí. Budem mu vďačná. Tak idem na to: neviem či sa pametáte na kauzu z roku 2006, ked asi tretina Slovákov dostala listy od .. na zaplatenie koncesionarskych poplatkov za rozhlas. Aj my sme jednym z nich, vtedy prišlo niečo v tom zmysle, že ked nezaplatime tak dostaneme pokutu 50 tis., myslím že to bolo aj v telke, vtedy bolo povedané, že dlzne čiasty mame zaplatiť a vybavené. Zaplatili sme. Lenže po roku a pol, nam prišlo od istej spol. žaloba, na zaplatenie tejto čiastky, inac platobný rozkaz a tak. Dali sme si tu námahu a dostavili sme sa na súd, kde sme doložili doklady o zaplatení aj papier že aj zástupca tejto spol. bol oboznámení o tejto skutočnosti. Žaloba, ktorá nám bola doručená je s dátumom 23.3.06 a prezen. peč. súdu 24.8.2007. Napriek tomu, alebo skôr vďaka tomu, nám došlo uznesenie že súd rozhodol, že sa konanie zastavuje, ale sme povinný zaplatiť súdne trovy, s odôvodnením, že sme dlžnu čiastku zaplatili až po podaní žaloby (30.3.2006) a my sme zaplatili pohľadavku 23.4.2006. Tie súdne trovy nie su malé, a teraz mi ide o to, či máme vôbec nejakú šancu na odpustenie týchto trov pre zástupcu tejto spol. alebo nechať tak zaplatiť a ísť ďalej. Veľa píšem, ale to je preto, lebo sama som z toho bezradná. Dokázali sme, že sme uhradili (niektoré dokumenty majú úplne rozdielne dátumy)... Proste neviem čo ďalej, mám žiadať o prešetrenie, odpustenie dlhu alebo ....
Ďakujem za váš čas a keď niekto vie poradiť, radťe a keby ešte niekto poslal vzor odvolania na upustenie trov konania bolo by super, máme už iba 6 dní na odvolanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.