Zavrieť

Porady

klávasnica k PC ktorý nemám!!!

Chcem vás poprosiť o radu!
Som SZČO, mám starší počítač, ktorý nemám v nákladoch, kupoval som ho keď som ešte nepodnikal, po dnešný deň ho ale používam a aj na pracovné záležitosti. Teraz som si kúpil novú klávesnicu k nemu. Môžem si ju dať do nákladov? V podstate táto otázka by sa týkala aj tonerov atď...
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    pillot Pozri príspevok
    Chcem vás poprosiť o radu!
    Som SZČO, mám starší počítač, ktorý nemám v nákladoch, kupoval som ho keď som ešte nepodnikal, po dnešný deň ho ale používam a aj na pracovné záležitosti. Teraz som si kúpil novú klávesnicu k nemu. Môžem si ju dať do nákladov? V podstate táto otázka by sa týkala aj tonerov atď...
    Za všetky odpovede vopred ďakujem.
    PC s tlačiarňou môžeš zaradiť do majetku v nulovej hodnote, (vystavíš kartu DHM), a potom zaúčtuješ klávesnicu alebo toner do VOZD...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    DHM - dlhodobý hmotný majetok.
    VOZD - výdavok ovplyvňujúci základ dane.

    pillot je offline (nepripojený) pillot

    obyčajný človek pillot
    Ďakujem a zapísať do DHM aj keď kompletná zostava pred 3 rokmi nestála ani 30 tis.?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    pillot Pozri príspevok
    Ďakujem a zapísať do DHM aj keď kompletná zostava pred 3 rokmi nestála ani 30 tis.?
    Áno. Keď ju zaradíš v nulovej hodnote, tak nadobúdaciu cenu nebudeš už nikomu dokladovať... Potrebuješ mať PC iba v evidencii, aby si si mohol naň uplatňovať zdaniteľné výdavky.

    klávasnica k PC ktorý nemám!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.