Zavrieť

Porady

Pomooc

holky, prosim o pomoc, na balkone sa mi na listoch objavilo ochorenie- vyzera to ako male pavucinky a ked sa pozriem blizsie,su tam malilinke pavuciky..co by to mohlo byt?a ako to mam znicit?nejaky "domaci"recept,lebo do Baumaxu sa mi dnes nechce bezat.. je to na Oleandri, aj na cinskej ruzi, na anj.trube.. proste napadlo to vsetko,co mam na balkone poradte..ale ryyyyyyyyychlo,nech to cim skor znicim..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzulaM je offline (nepripojený) ZuzulaM

    ZuzulaM
    Pravdepodobne by to mohli byť roztoče, skús tie pavučinky trochu obrať a postriekať rastlinu Ciperom...
    Možno to pomôže

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Na listoch podslnečníka sa mi objavili lepkavé fľaky. Čo je to za škodca, ako to mám zlikvidovať. Pred dvomi rokmi som musela zlikvidovať celé kvety. Nerada by som o ne prišla, lebo sú nádherné a kvitnú stále. Kto mi vie poradiť?

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Hodil by sa blizsi popis a foto. Lepkave flaky su casto medovica, ktoru vylucuju vosky.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Prikladám tie listy. Vidieť na nich iba biele fľaky a to sú v skutočnosti lepkavé časti listov. Asi podľa tohto na nič neprídete. Alebo možno niekto má takú skúsenosť.
    Snímka125.jpg  
    Snímka124.jpg  
    Snímka123.jpg  
    Snímka122.jpg  
    Snímka121.jpg  

    1/1
    Elena Navrátilová
    LillySK Pozri príspevok
    holky, prosim o pomoc, na balkone sa mi na listoch objavilo ochorenie- vyzera to ako male pavucinky a ked sa pozriem blizsie,su tam malilinke pavuciky..co by to mohlo byt?a ako to mam znicit?nejaky "domaci"recept,lebo do Baumaxu sa mi dnes nechce bezat.. je to na Oleandri, aj na cinskej ruzi, na anj.trube.. proste napadlo to vsetko,co mam na balkone poradte..ale ryyyyyyyyychlo,nech to cim skor znicim..
    Podľa mňa to sú červce... a tam pomôže jedine chémia. Takže treba ísť do záhradkárskych potrieb.
    Elena Navrátilová
    wagner Pozri príspevok
    Prikladám tie listy. Vidieť na nich iba biele fľaky a to sú v skutočnosti lepkavé časti listov. Asi podľa tohto na nič neprídete. Alebo možno niekto má takú skúsenosť.
    Zdenka a tie biele fľaký sú aj v skutočnosti alebo len na fotke?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tie biele fľaky sú v skutočnosti lepkavé miesta, mobil to zobrazil ako biely fľak

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Nieco tu lepkavu tekutinu musi produkovat. Treba pohladat v pazuchach a na spodnej strane listov. Aj ked tam nic nenajdes, oplati sa univerzalny postrek proti hmyzu. Drzim palce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.