Zavrieť

Porady

ako zistiť kde pracuje dotyčná osoba?

Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rohff11 Pozri príspevok
    Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
    ak máš voči dotyčnej osobe pohľadávky, ktoré nie je ochotná splácať, exekútor si to určite zistí.
    Ostatné rady sú porušením zákona o ochrane osobných údajov ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rohff11 Pozri príspevok
    ja potrebujem iba toto ja si viem zistiť aj rodné číslo aj číslo obč. aj telefon ( zisťoval som v O2) takže tak, mne jeho údaje netreba, čo by som s nimi robil?
    načo to potrebuješ ?

    Všetky údaje, ktoré o dotyčnej osobe máš z O2, patria pod "osobné údaje" a za ich poskytnutie by mohli mať v O2 poriadne problémy...
    Naposledy upravil veronikasad : 31.08.08 at 09:05

    rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

    rohff11
    ja potrebujem iba toto ja si viem zistiť aj rodné číslo aj číslo obč. aj telefon ( zisťoval som v O2) takže tak, mne jeho údaje netreba, čo by som s nimi robil?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak je to zavazna vec, bolo by dobre obratit sa na policiu. Tu asi radu takehoto charakteru neziskas.

    rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

    rohff11
    no možem podať naňho tr. oznámenie že som mu dal peniaze ale nevrátil mi ich, tel. sa mi vyhrážal fyz., všetky telefonáty sú určite uchovavané, a polícia no my Vám nepovieme kde býva,takže tak a ja mu xcem len pov. že viem kde pracuje, aby som ho trocha vytočil z omylu že si to nezistím, pov. že pracuje v CZ, ale potr. firmu a mesto!!!

    rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

    rohff11
    veronikasad Pozri príspevok
    načo to potrebuješ ?

    Všetky údaje, ktoré o dotyčnej osobe máš z O2, patria pod "osobné údaje" a za ich poskytnutie by mohli mať v O2 poriadne problémy...
    z o2 mi len potvrdili jeho telefon number

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak by som teoreticky bola zamestnaná v ZP alebo SP a poslala Ti mail, dala by som "do pľacu" ten svoj a bola by som identifikovateľná a raz by mi niekto porušenie zákona (podanie informácie) pekne zrátal...to Ťa nenapadlo?
    Naposledy upravil Paula : 31.08.08 at 09:23 Dôvod: preklep

    rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

    rohff11
    asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    rohff11 Pozri príspevok
    asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh
    ...existujú na Slovensku detektívne agentúry, ktoré ti to zistia za určitú cenu. Ale ozaj ide o porušovanie osobnej slobody a nelegálne získavanie osobných údajov. Ak Ti dlhuje peniaze, treba sa obrátiť na súd so žalobou......

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rohff11 Pozri príspevok
    asi musím siahnúť po vlastných zdrojoch informáciií ja len potrebujem v akej firme pracuje, alebo mám kontaktovať každú slov. firmu a agentúru? heh

    Skús si najať súkromné očko - možno bude stačiť pár dní sledovania a zistí, kam chodí do práce.

    Alebo skús cez internet vyhľadať jeho meno - možno sa objaví na stráne nejakej firmy v telef. zozname.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    rohff11 Pozri príspevok
    Potrebujem zistiť kde pracuje dotyčná osoba, viem meno,trvalý pobyt, možno aj obč. a rodné č. Vedel by mi to niekto zistiť? Je tu niekto zo zdravotnej al. soc. poisťovne? kontaktujte ma na mail
    Ak vieš trvalý pobyt, tak sa tam niekde postav a sleduj jeho kroky!!!
    Určite ťa dovedie do firmy.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Paula Pozri príspevok
    alebo do najbližšej krčmy
    m.hladka Pozri príspevok
    Tam by sa to dalo vyriešiť?!
    krčmár a poštárka vždy vedia všetko

    amazoncanka je offline (nepripojený) amazoncanka

    amazoncanka
    Dostal si tu množstvo dobrých rád, ale aj vtipných. Chcem ti ešte povedať, že ak vieš meno a adresu tej dobrej duše čo ti dlhuje peniaze, tak by bolo najrozumnejšie postupovať zákonným spôsobom, či už pri zisťovaní jeho zamestnávateľa, alebo zháňania údajov o ňom, alebo vymáhania dlžoby, aby sa nestalo, že si vyrobíš nejaký problém naviac, teda aby ťa tá osôbka nenaťahovala neskôr po súdoch za porušovanie jeho práv, slobody pohybu, narušovania súkromia a pod... možností je neúrekom. Podstatné však je, či máš nejaký doklad o tom, že si mu peniaze požičal, alebo aspoň hodnoverného svedka. Ak nemáš ani jedno ani druhé, obávam sa, že si v prd....

    Ak máš doklad o požičaní peňazí a vieš adresu dotyčného, skús mu poslať list - "Výzvu na vrátenie peňazí" doporučeným listom-do vlastných rúk (aby si mal doklad o prevzatí zásielky), v liste mu napíš čo od neho žiadaš - vrátenie dlžnej sumy, treba mu určiť lehotu na zaplatenie a ak sa nič do stanovenej lehoty neudeje a trváš na svojich nárokoch a právach, najlepšie bude obrátiť sa na odborníkov - najlepšie na nejakého dobrého právnika, aby spísal žalobu a najmä, aby sa tá žaloba podala na súd. ALE pozor na premlčacie lehoty.

    Bola by to dlhá debata, ale keďže neviem podrobnosti, tak aspoň takto som ťa snáď trošku dostala do obrazu problematiky vymáhanai dlžôb.

    A k tým údajom toľko. Skús si pozrieť stránku Ministerstva vnútra SR, pripájam link, tam by si sa mal dozvedieť aké máš možnosti zisťovania údajov o osobe a ber na vedomie aj porušovanie zákona pri nekalom a nezákonnom zisťovaní si informácií o osobách. A vôbec, pochybujem, že by si niekto zobral na triko a poskytol ti také dôverné informácie ako sú údaje o zamestnávateľovi. Ale ako hovorím, je to téma na veľmi dlhú debatu.

    Každopádne ti držím palce, aby si dostal svoje peniaze späť.

    A tu je ten zabudnutý link:
    http://www.civil.gov.sk/p07/p07.shtm
    Naposledy upravil amazoncanka : 13.09.08 at 07:01 Dôvod: doplnenie linku na stránku Min.vnútra SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.