Zavrieť

Porady

Čo môže robiť v rámci živnosti ?

Ahojte. Potrebujem poradiť, čo môže robiť podnikateľ na základe tejto živnosti :
"Predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál."
- môže predávať ohriate párky
- podávať napr. chlieb s masťou a cibuľou
- grilovať steaky na grile
- hranolky
- langoše
- piecť oškvarkové pagáče (kúpi oškvarky, múku ... upečie pagáče)
- pečenie mrazených fornetti
- predaj zmrzliny, ak sa na výrobu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
.
.
.

Prosím doplňte mi nejaké možnosti alebo napíšte, čo nesmie robiť. Jedná sa mi hlavne o to, či môže napiecť tie pagáče a grilovať steaky na nejakých príležitostných akciách, ktoré robí pre úzky okruh ľudí (nepečie a negriluje bežne). Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    V zozname voľných živností je to trochu inak. Živnosť má označenie "22.2 Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu".

    Obsahové vymedzenia sú potom:
    - príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál a nápojov

    - príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov

    - príprava a predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy

    - príprava a predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok

    - predaj cukrárenských výrobkov na priamu konzumáciu

    - predaj na priamu konzumáciu po domácky vyrobeného vína a s ním spojený predaj sezónnych jedál na priamu konzumáciu, ak sa nevykonáva viac ako 4 mesiace v roku
    - ...

    Poznámka:
    Živnostenské oprávnenie nezahŕňa možnosť vykonávania pohostinskej činnosti podľa § 38 ods.1 živnostenského zákona
    (http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...2008-a.html#38)

    --
    Tie steaky áno, ale tými pagáčmi som si nie 100% istý, keďže ide o výrobu a nie tepelnú úpravu. No pokiaľ to robí pre úzky okruh ľudí a nikomu nepríde zle, tak je to v podstate jedno, nie?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    To je živnosť z roku 2003. To vymedzenie som čítala.

    Ide mi o to, či mu tie oškvarky môžem dať teda do nákladov. Zvykne fakturovať pohostenie na akciách . Neviem si inak predstaviť ako obhájiť tie oškvarky pred daňovákmi. Je fakt, že pečú pagáče na tieto príležitostné akcie, lebo si to objednávatelia vyžadujú (veľmi im chutia).
    Naposledy upravil jess : 01.09.08 at 10:46

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Preco to chces obhajovat ty? Ty mu to predpokladam len uctujes. A uctujes fakturu, na ktorej je napisane nieco, co suvisi s "Predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál" a nie "vyroba oskvarkov", vsak?

    Čo môže robiť v rámci živnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.