Zavrieť

Porady

Prispevok na zaciatok podnikania

Mam otazku ohladom prispevku na zacatie podnikania. V zakone pisu ze ked je nezamestnany 4 mesiace tak moze poziadat o prispevok. Nikde som sa nedocital ci je mozne poziadat o prispevok aj vtedy, ked clovek mal uz zivnost a skoncil ju pred pol rokom a bol evidovany na urade prace? Mal zivnost rok. Vtedy nemal narok na prispevok. A ci je mozne, ak zobral prispevok , podnikal 2 roky, potom bol pol roka evidovany ako nezamestnany a zase chce otvorit zivnost, ci ma narok na prispevok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JaRoY Pozri príspevok
    Mam otazku ohladom prispevku na zacatie podnikania. V zakone pisu ze ked je nezamestnany 4 mesiace tak moze poziadat o prispevok. Nikde som sa nedocital ci je mozne poziadat o prispevok aj vtedy, ked clovek mal uz zivnost a skoncil ju pred pol rokom a bol evidovany na urade prace? Mal zivnost rok. Vtedy nemal narok na prispevok. A ci je mozne, ak zobral prispevok , podnikal 2 roky, potom bol pol roka evidovany ako nezamestnany a zase chce otvorit zivnost, ci ma narok na prispevok?
    živnosť máš pozastavenú alebo si ju pred pol rokom zrušil ?

    JaRoY je offline (nepripojený) JaRoY

    JaRoY
    Ja nie,,, ja este nemam zivnost a ani som nemal, ale planujem spravit,, ale kamarat uvazuje o zruseni(pozastaveni) a ci ma potom narok na prispevok ked zase zacne podnikat.

    Aky je rozdiel medzi zrusenou a pozastavenou zivnostou?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JaRoY Pozri príspevok
    Ja nie,,, ja este nemam zivnost a ani som nemal, ale planujem spravit,, ale kamarat uvazuje o zruseni(pozastaveni) a ci ma potom narok na prispevok ked zase zacne podnikat.

    Aky je rozdiel medzi zrusenou a pozastavenou zivnostou?
    Pozastaviť sa dá živnosť na obdobie najmenej 6 mesiacov, cez toto obdobie sa môžeš evidovať ako uchádzač o zamestnanie na úrade práce, ale narok na príspevok na začiatok podnikania ti asi nevznikne /informáciu nemám overenú.../
    Ak živnosť zrušíš - môžeš tak urobiť hocikedy, musíš však daňove vysporiadať neuhradené pohľadávky a zásoby. Keď sa potom zaeviduješ na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie, môžeš požiadať po troch mesiacoch /? - myslím, že tam bola zmena zo 4 na 3 od 1.5.08/ o príspevok na začiatok podnikania. Predmet podnikania však musí byť zaradený do zoznamu ÚP, na ktorý poskytujú príspevky.

    JaRoY je offline (nepripojený) JaRoY

    JaRoY
    dakujem za info. da sa niekde na internete pozriet zoznam predmetov podnikania na ktore davaju prispevok?
    A este otazka. Ked zrusi zivnost, ma narok na podporu v nezamestnanosti? Ake su tam podmienky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JaRoY Pozri príspevok
    dakujem za info. da sa niekde na internete pozriet zoznam predmetov podnikania na ktore davaju prispevok?
    A este otazka. Ked zrusi zivnost, ma narok na podporu v nezamestnanosti? Ake su tam podmienky?
    Skús pozrieť tu :
    http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?id=171

    Nárok na príspevok v nezamestnanosti má v prípade ak v posledných 4 rokoch platil poistenie v nezamestnanosti po dobu najmenej tri roky. /SZČO neplatí povinne poistenie v nezamestnanosti, môže sa prihlásiť ako DPO/.

    Prispevok na zaciatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.