Zavrieť

Porady

výpoveď

Ak je daná výpoveď k 02.09.2008, má byť zamestnancovi zaplatený aj sviatok 01.09.2008? Ako je to s dátumom výpovede, berie sa tento deň ešte za pracovný alebo k uvedenému dňu už pracovník nie je naším zamestnancom? A ako je to s dovolenkou, ak pracovník bol zamestnaný od 16.06.2008 a nemal ešte odpracované 3 mesiace, má nárok na alikvótnu časť dovolenky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    adriana126 Pozri príspevok
    Ak je daná výpoveď k 02.09.2008, má byť zamestnancovi zaplatený aj sviatok 01.09.2008? Ako je to s dátumom výpovede, berie sa tento deň ešte za pracovný alebo k uvedenému dňu už pracovník nie je naším zamestnancom? A ako je to s dovolenkou, ak pracovník bol zamestnaný od 16.06.2008 a nemal ešte odpracované 3 mesiace, má nárok na alikvótnu časť dovolenky?
    Uveď bližšie, čo rozumieš pod pojmom "daná výpoveď k 2.9.08". Je to dátum skončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe ? Dátum skončenia prac.pomeru je posledný deň, kedy zamestnanec pracoval /môže sa však končiť aj dňom prac.volna/.

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    Je to ešte počas skúšobnej doby a zamestnanec podal výpoveď, naposledy zamestnanec pracoval 28.08.2008, len zamestnávateľ mi to oznámil dnes, aby som zamestnanca odhlásila so zajtrajším dátumom

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    adriana126 Pozri príspevok
    Je to ešte počas skúšobnej doby a zamestnanec podal výpoveď
    Ak je to počas skúsobnej doby, tak výpoveď je irelevantná. Jedine do úvahy môže príjsť dohoda o rozviazaní prac.pomeru počas skúsobnej doby, viď §72 Zákonníka práce.

    Vo všeobecnosti, uvedený dátum sa väčšinou berie ako vrátane.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Má nárok na 2/12 z ročného nároku (z 20 alebo 25 dní)
    Viď Zák.práce:
    § 105
    Dovolenka za odpracované dni


    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    moni99 je offline (nepripojený) moni99

    moni99
    2.9.2008 mi nadriadený pracovník ústne oznámil, že k tomuto dňu so mnou v rámci skúšobnej doby ukončujú spoluprácu. Zároveň ma požiadal, aby som ešte v ten istý deň odovzdala všetky pracovné pomôcky (mobil, notebook, auto) a na personálnom oddelení si vybavila výstupné formality. Odovzdanie prac. pomôcok a výstupné formality prebehli 2.9.2008, avšak bez prevzatia oznámenia o ukončení PP v skúšobnej dobe.
    V zmysle § 72 ZP sa má písomné oznámenie o ukončení PP v skúšobnej dobe druhej strane doručiť spravidla 3 dni vopred.
    Moja otázka znie: Ak mi zamestnávateľ žiadne písomné oznámenie nepredložil, tak môj PP trvá naďalej? Mám zamestnávateľa na jeho pochybenie upozorniť a trvať na ďalšom zamestnávaní do doby doručenia oznámenia?
    Ďakujem za rady

    moni99 je offline (nepripojený) moni99

    moni99
    Ďakujem za vtipnú odpoveď
    Zápočet rokov, ani potvrdenie o prijme som nedostala. Externá firma mi ich pošle poštou. Celkom zbytočné sa mi písomné oznámenie predsa len nejaví. Môj názor je, že pokiaľ mi zamestnávateľ nič písomne nedal a ja som tým pádom ani nič nepodpísala, tak pracovný pomer de jure trvá naďalej. Má niekto iný názor?
    PS: Iste mi dáš za pravdu, že pri hľadaní nového zamestnania je dobrý každý deň navyše.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    moni99 Pozri príspevok
    Ďakujem za vtipnú odpoveď
    Zápočet rokov, ani potvrdenie o prijme som nedostala. Externá firma mi ich pošle poštou. Celkom zbytočné sa mi písomné oznámenie predsa len nejaví. Môj názor je, že pokiaľ mi zamestnávateľ nič písomne nedal a ja som tým pádom ani nič nepodpísala, tak pracovný pomer de jure trvá naďalej. Má niekto iný názor?
    PS: Iste mi dáš za pravdu, že pri hľadaní nového zamestnania je dobrý každý deň navyše.
    Je pravdou, že skončenie PP v skúšobnej dobe má byť urobené písomnou formou, ale keď to nie je doručené 3 dni vopred, tak neznamená, že je to neplatné. Tá podmienka doručenia nie je záväzná ako u výpovedi, takže ak budeš trvať na písomnom oznámení, tak ho dostaneš, ale nič si nepomôžeš, lebo ho kľudne môžu antidatovať.

    Pre budúcnosť nepotrebuješ oznámenie o skončení v SD, podstatné pre teba bude ten zápočtový list a potvrdenie o príjme. To oznámenie je len pre teba, nikto iný to od teba pýtať nebude. V praxi nie je také nezvyčajné, že sa končí PP v skúšobnej dobe len na základe ústneho oznámenia, hoci to nie je úplne v súlade so ZP.

    Takže záver - áno, mal by byť ten list, ak ho chceš, tak ho žiadaj, mali by ti ho vystaviť. Ale ak ho nedostaneš, neznamená to, že PP trvá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.