Zavrieť

Porady

Popraskané žilky na tvári

Ahojte, mám malý problém s prasknutou žilkou na tvári, na nose. Je to dosť viditeľný fliačik o veľkosti cca 5mm. Vie mi niekto poradiť niečo čo je doma? Nemám financie na odstránenie laserom, tak keby niekto poznal nejaký domáci liečik, bola by som veľmi rada. Počula som že vraj pomáha prikladanie zeleného čaju na postihnuté miesto, no nemám s tým skúsenosť. Čo by mi mohlo pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Pri popraskaných žilkách na tvári je vhodné užívať Ascorutin tbl./dostať ho aj bez lekárskeho predpisu/ , resp. jesť potravu s obsahom pohánky, ktorá obsahuje rutín.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    miramax1, Mária27, vieraaaa, Anja111, Danielle369, terezamaria
    6

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    rozšírené cievne kapiláry = teleangiektázia .
    najčastejší ich výskyt je na tvári. odstraňovanie- elektrokoagulačnou ihlou.
    Teleangiektázia môže vzniknúť aj pri opakovanom použití parafínu na tvár, preto aj v kozmetike, by sa malo obmieňať napr. so zábalom, rovnako nevhodné sú horúca voda, opaľovanie .....
    Ja by som odporučila starý "babský" recept. pleť natieraž čerstvou šťavou z boráka lekárskeho . Vplyvom sťahujúceho účinku šťavy sa vlásočnice zúžia, koža na tvári sa odkrví a zbelie.
    Staré knihy popisujú aj blielenie efelid ( pieh) aj šťavou citronovo- jahodovou alebo toaletným octom z chrenu
    Naposledy upravil Bionda : 15.06.10 at 15:03

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Pekný deň,
    mám pre Vás zlú správu. Objavenie sa akýchkoľvek žiliek na povrchu tváre signalizuje Vážny zdravotný problém a tým je blížiaca sa hypertenzia.
    Ak sa s týmto stavom dlhodobo nič nerobí, končí fatálne, teda :
    a, infarktom
    b, porážkou
    Smutné na veci je , že si postihnutý ani len nemôže vybrať. Preto by som doporučoval, nemrhať čas a energiu na kozmetické nepodstatnosti. Doporučujem riešiť príčinu, teda hromadenie a usazdovanie sa choresterolu.
    Mnoho zdarvia, dušansl.

    saimily je offline (nepripojený) saimily

    saimily
    ahojte.chcela by som vas upozornit ze tie popraskane CERVENE zilky na tvari mozu byt aj kuperoza.tie sa daju odstranit metodou skin line co je vpichovanie ihly do kazdej zilky kde miesto ako 5koruna vynde cca 1000sk podla toho v akom meste.je to ale dost bolestive a zostavaju po tom jazvicky.takze nedoporucujem.a ktej kuperoze.da sa krasne prekryt zelenou kamuflazou ta stahuje cervenu farbu a na to ked si date make up nic nie je vidno ale zalezi hlavne od toho v akom to mate stave.je to jednoduhsie a hlavne lacnejsie ako akekolvek odstranovanie.a este jedna vec uvedomte si ze koza je nas najvacsi organ a vsetko co sa na nej odzrkadluje ma pociatok vo vnutri tela.

    saimily je offline (nepripojený) saimily

    saimily
    urcite ano som vizazistka a mam to niekolko krat overene dokonca dostat zelenu kamuflaz ktora zaroven kuperozu lieci a stahuje
    Vincooo Dobry deň. Mohol by som sa opytať ak by ste mi mohli poradiť nejaky konkretny ? za odpoved vopred Dakujem .

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Popraskané žilky na tvári sa volaju kuperoza.Skin line je vlastne el.ihla.A zelená korektor má Eucerin-525,-Sk a Avene-Diroseal-566,0 Sk,Dostať v lekárni.
    ja som mala take iste cievky na nohach,lekarka mi predpisala lieky na posilnenie cievnej steny, zabralo to,nazov liekov neviem bolo to pred 5 rokmi asi, dnes som si vsimla ze sa mi znovu spravili,chystam sa k lekerovi potom sa ozvem

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Na kuperózu mi bola doporučené kozmetika Alisa Beauté ..... rada Derma Sensitive, ktorá je presne na ošetrenie pleti s popraskanými žilkami. Ale vraj aj AA kozmetika má takúto sadu na tento problém.

    machlastka je offline (nepripojený) machlastka

    machlastka
    Ahoj ja som mala presne taky isty problem a na moju ziadost u mojej koznej lekarky som podstupila operaciu laserom.Vsetky zilky co som mala cervene mi odstranili ,ale po nejakych 3 rokoch sa to znovu objavilo[lekari mi to vraveli].Takze nie je to navzdy a treba to stale opakovat ale aspon ma to zbavilo na 3 roky tresu a hanby..Operacia vobec nebolela a netrvala ani dlho ,takze drzim palce .A myslim ze na toto ziaden domaci liek ti nepomoze..

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    machlastka Pozri príspevok
    Ahoj ja som mala presne taky isty problem a na moju ziadost u mojej koznej lekarky som podstupila operaciu laserom.Vsetky zilky co som mala cervene mi odstranili ,ale po nejakych 3 rokoch sa to znovu objavilo[lekari mi to vraveli].Takze nie je to navzdy a treba to stale opakovat ale aspon ma to zbavilo na 3 roky tresu a hanby..Operacia vobec nebolela a netrvala ani dlho ,takze drzim palce .A myslim ze na toto ziaden domaci liek ti nepomoze..
    ,
    A čo stojí taká operácia?

    machlastka je offline (nepripojený) machlastka

    machlastka
    No mna nestala vtedy nic ale bolo to 3 roky naspat ,teraz nevie predsa sa to nase lekarstvo meni ???Musis sa opytat u koznej lekarky alebo skus cez meil na strankach ktore sa tym zaoberaju..NAPR.www.chirmed.sk

    Gibson Girl je offline (nepripojený) Gibson Girl

    Gibson Girl
    Zdravim,

    ja mam popraskane zilky na nohach a chirurg mi povedal, ze mi s tym nikto nic nespravi a ze sa jedna o vylucne esteticky problem. Hm, tak potom si vyberte.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Dá sa to riešiť sklerotherapiou,ale je to z pohľadu zdrav.poistovní estetický problém.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    saimily Pozri príspevok
    ahojte.chcela by som vas upozornit ze tie popraskane CERVENE zilky na tvari mozu byt aj kuperoza.tie sa daju odstranit metodou skin line co je vpichovanie ihly do kazdej zilky kde miesto ako 5koruna vynde cca 1000sk podla toho v akom meste.je to ale dost bolestive a zostavaju po tom jazvicky.takze nedoporucujem.a ktej kuperoze.da sa krasne prekryt zelenou kamuflazou ta stahuje cervenu farbu a na to ked si date make up nic nie je vidno ale zalezi hlavne od toho v akom to mate stave.je to jednoduhsie a hlavne lacnejsie ako akekolvek odstranovanie.a este jedna vec uvedomte si ze koza je nas najvacsi organ a vsetko co sa na nej odzrkadluje ma pociatok vo vnutri tela.
    Tiež si myslím, že zelený korektor a kvalitný makeup to v pohode porieši

    Tilia20 je offline (nepripojený) Tilia20

    Tilia20
    Ahoj Blazenka1, mohla by si napísať názov toho lieku na posilnenie cievnej steny? Ďakujem
    Ahojte, ja som absolvovala ošetrenie pomocou prístroja IPL - intenzívne pulzné svetlo v kozmetickom štúdiu Lumi v Nitre. Mala som rozšírené metličkové cievky na tvári v okolí nosa aj na nohách a zákrok mi pomohol. Ošetrenie bolo bezbolestné a výsledok viditeľný- zatiaľ sa mi cievky nevrátili. Odporúčam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.