Zavrieť

Porady

Nakup materialu na vyrobu vyrobkov a ako to zauctovat

Ahoj, som zacinajuci zivnostnik, chcem sa opytat na postup uctovanie v ju ked nakupujem material na vyrobu darcekovych predmetov...napisem priklad aby sa to dobre pochopilo...

Na jeden vyrobok potrebujem napr.: karton rozmerov 30x30cm, latku rozmerovov 35 x 35cm, 4 ks kancelarskeho papiera a napriklad 10 cm drotu.

Karton sa napriklad kupi v rozmeroch 130 x 130 cm, latka v rozmeroch 100x70 cm, kancelarsky zakupim cely balik a z drotu kupim 1 kg. Ako toto vsetko zauctovat aby bolo jasne ze mam z tohoto jeden vyrobok na ktory tieto veci v takomto mnozstve potrebujem a co z ostatnym co napriklad nespotrebujem a podobne. Dufam ze ma niekto pochopil. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    vzhľadom k tomu, že ide o jednoduché účtovníctvo, celá suma ide naraz do výdavkov, ako nákup materiálu. Ďalšia vec je evidencia skladu, kde sa nakúpený materiál príjme na sklad. Do výdaja zo skladu ide v momente, keď sa spotrebuje.

    IKA K je offline (nepripojený) IKA K

    IKA K
    Pri učtovaní reštaurácie- na fa i blokoch z ERP je tovar i materiál
    započítaný spolu jednou sumou. V ALFE nie je možné rozčleniť fakturov. sumu alebo hotovosť pri úhrade nákupu na dve položky/materiál, tovar/. Je chybou keď je celý nákup učtovaný ako tovar, i suroviny na prípravu jedál, nápojov /káva, čaj/, alebo je potrebné rozčleniť každú položku z faktúry/bločku/ na tovar a materiál ? Prosím o názor poraďákov učtujúcich stravovacie a reštauračné zariadenia, ako učtujete vy.
    Alena Šimová
    IKA K Pozri príspevok
    Pri učtovaní reštaurácie- na fa i blokoch z ERP je tovar i materiál
    započítaný spolu jednou sumou. V ALFE nie je možné rozčleniť fakturov. sumu alebo hotovosť pri úhrade nákupu na dve položky/materiál, tovar/. Je chybou keď je celý nákup učtovaný ako tovar, i suroviny na prípravu jedál, nápojov /káva, čaj/, alebo je potrebné rozčleniť každú položku z faktúry/bločku/ na tovar a materiál ? Prosím o názor poraďákov učtujúcich stravovacie a reštauračné zariadenia, ako učtujete vy.
    Podľa mňa by sa to malo účtovať samostatne, ak pri platbe faktúry viem, čo je tovar a čo materiál. Alfu poznám, účtujem v nej. Pri úhrade by som to rozčlenila na úhradu za materiál a na úhradu za tovar.

    Nakup materialu na vyrobu vyrobkov a ako to zauctovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.