Zavrieť

Porady

platba kartou za tovar

Ahojte,

Chcem sa opytat ako zauctovat nakup tovaru ktory bol zaplateny platobnou kartou.
Prisiel mi vypis z uctu, tam to uctujem ako vydavok za tovar ale neviem k comu ma prilepit ten doklad. Staci ked ho prilozim k vypisu z uctu?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    White Dog je offline (nepripojený) White Dog

    White Dog
    Ja, uz tomu vobec nerozumiem.

    Mam dva priklady platby kartou:

    1. idem do velkoskladu nakupit tovar, kde dostanem FA a priamo u nich v pokladni to zaplatim platobnou kartou - ako toto uctovat - moj navrh je banka vydaj - ked pride vypis a fa zauctujem do zavazkov. A potom jednoducho naparujem platbu na zavazok. Mam aj v tomto pripade uctovat priebeznu polozku resp. interny doklad?

    2. idem do velkoskladu nakupit tovar, kde nedostanem fa ale len pokladnicny doklad - ako toto uctovat?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    cit. § 12 ods.5 postupov účtovania JU platné od 1.1.2008:

    Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

    prípad 1: je možné previesť účtovanie tak ako uvádzaš pretože je to vlastne úhrada záväzku
    prípad 2: je nuté účtovať ako som popísal vyššie, čiže cez priebežné položky

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    ekopo Pozri príspevok
    cit. § 12 ods.5 postupov účtovania JU platné od 1.1.2008:

    Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

    prípad 1: je možné previesť účtovanie tak ako uvádzaš pretože je to vlastne úhrada záväzku
    prípad 2: je nuté účtovať ako som popísal vyššie, čiže cez priebežné položky
    Môžem poprosiť o radu - mám aj vytlačené usmernenie z ALFY na účtovanie -platby kartou-ale dajak mi to nejde do hlavy-
    -v deň nákupu mam ID -výdavok napr. PR - s rozpisom DPH (napr.6.8.2008)
    -vysporiadanie s bankou - ID - príjem -ale s dňom nákupu-príjem z prieb. položky (6.8.2008)-celá suma s 0% DPH
    - v deň odvedenia peňazí z účtu - Banka - výdavok na prieb. položku ( 8.8.2008)-celá suma s 0% DPH
    Presne takto je to v tom usmernení- resp. odpoveď na otázku úhrady platby kartou v PD.
    Zdá sa mi to čudné-ako môže byť príjem z prieb. položky skôr ako na ňu niečo vydám.
    Lucia
    Naposledy upravil L-M : 15.10.08 at 11:03

    platba kartou za tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.