Zavrieť

Porady

Ako komunikovat co najlacnejsie zo Slovenska do Nemecka

Prosim poradit,lebo uz fakt neviem.Manzel je v Nemecku a hladam co najlacnejsi sposob komunikacie.Cez mobil to stoji privela,pevnu linku nema a ani nemoze mat,lebo byva v penzione.Penzion nema internet,na wifi sa neda pripojit.Nie je tam v okoli vobec nic,ani tel.budka.Chcela som kupit internet u mobilneho operatora,aby mi mohol z notebooku napr.cez skype telefonovat.V obchode som sa dozvedela,ze je takyto sposob telefonovania v Nemecku zakazany a az mi na to pridu,tak so mnou zrusia zmluvu.Dakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Najlacnejšie je telefonovanie z tvojho mobilu na jeho nemeckú kartu.Stojí okolo 10-12 sk/ min.Večer a víkendy sú ešte výhodnejšie.
Druhá varianta: Ak nemá pevnú linku,nech ťa prezvoní z búdky a zavolaj mu naspäť.To stojí okolo 4sk/min.
Mám to odskúšané,mám orange-paušál.
Niektoré paušály majú v predplatených minútach aj hovory na pevnú linku-takže-tá búdka.
Iných operátorov nemám vyskúšaných, snáď som Ti pomohla.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ešte sa vrátim k tomu zakázanému Skype v Nemecku.
Poznám ľudí,čo takto komunikujú a žiaden problém...(SK-DE)
Akože kto s Tebou zruší zmluvu? Náš poskytovateľ netu? Ako prídu na to,kde sa daná osoba s noteboobom nachádza,či je v Nemecku,alebo inde?A čo kamionisti,manageri a pod.?
Vysvetli mi to prosím ťa
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

V predajni operatora mi povedali,ze konkretny operator,v mojom pripade Eplus,lebo tam som si chcela kupit internet,ked zisti,ze vyuzivam telefonovanie z notebooku v Nemecku,tak so mnou zrusi zmluvu.Ze maju take pripady,ze mi je skoda zbytocne si robit zmluvu,lebo mi aj tak na to pridu,staci 2-3 krat zavolat.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

1. Kedze byva na penzione, predpokladam ze tam maju na recepcii pevnu linku - zisti cislo a v dohodnuty cas zavolaj z pevnej linky na dane cislo a vypytaj si ho - najjednoduchcsia a najlacnejsia varianta. (dopredu dohoda cez sms ze volas 1710 napr nech caka pobliz recepcie)
Varianta 2 - Telecom karta ECHO - but predplatena alebo k mesacnemu pausalu na pevnu linku (podrobnosti u Tcomu) - on z nemecka neplati nic moze volat z lubovolnej tel budky kedy chce alebo aj z krcmi cez pevnu linku - uctuje sa to tu na slovensku a cez vikendy je to fakt lacne.
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

A este som chcela dodat,nas operator,teda slovensky s tym nic nema,ked ja zavolam.Ale kedze moj manzel bude mat internet cez nemeckeho operatora,tak to je problem.A co sa tyka prezvonenia,budka v sirokom dalekom okoli nie je.Keby ano,mam volania za korunu na pevne siete,takze to by nebol problem.
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

Este raz,nemaju tam pevnu linku,len mobily a nemaju ani pre hosti internet,nie su ochotni ho pre hosti zapojit a nie je tam budka.Keby mal manzel inu moznost,tak sa prestahuje,ale nema.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Este k mojej predchadzajucej sprava - cez ECHO kart moze volat aj z penzionu - pani / pan si potom zavola na ustrednu kde mu povedia ze hovor nie je v Nemecku spoplatnovany a vola kedy chce aj z izby - teda ak je to penzion a nie chalupa na lazoch bez teplej vody.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Nuz ked tam neni nikde tel. budka, ked tam neni wifi, ked personal neni ochotni poskytnut pevnu linku a mobilny operator ma so skype nejake problemy (ale pochybujem) tak aka je moznost ??? roaming, alebo nevolat si. Respektive, otazka by mala zniet, nie Ako komunikovat co najlacnejsie zo Slovenska do Nemecka, ale AKO KOMUNIKAVAT ZO SK DO DE
Naposledy upravil Fero11 : 02.09.08 at 07:22
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

No teda nechapem kde to zije, to je fakt v Nemecku a je to naozaj penzion, alebo sa ta stodola iba tak nazyva.
Mal som kamosov co emigrovali a bol som za nimi aj v lagri pozriet a tam mali teda lepsie podmienky ako tu opisujes a to bolo v roku 1989/90. Nejako sa mi to nezda????
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

V Nemecku nie je len jeden operátor, skúsil by som iného operátora.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Ak sa mužovi podarí dostať sa k nejakej pevnej linke, skús tú ECHO kartu (predplatené volania) alebo GLOBAL kartu (volania na faktúru volaného).
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

janica.sk , po prečítaní predošlých príspevkov sa vrátim k môjmu prvému.
Manžel nech si kúpi nem. kartu(nie paušál), stačí ju nabiť raz za 1/4 roka, za pár euro.
Alebo to riešiť sms-kami. Ty za ne platíš na Sk kartu,ako keby bol doma, na DE okolo 10 sk. On z nem. aj SK okolo 12 -15 sk.
Ja som s volaním na DE kartu mala takú skúsenosť: volanie takmer denne-pár minút., cez víkendy som sa "vykecávala" niekoľkokrát denne aj pol hodinu.Učet som mala 1000-3000 sk.
Pri kombinácii cez deň sms, večer a víkendy volanie na DE kartu-pri "rozumnom volaní a nevykecávaní sa o počasí" sa zmestíš do tisícky mesačne. A neskôr možno prídete na niečo iné...
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

Cez roaming komunikujemm,len je to drahe,wifi je,ale nie volne dostupna,nie je to stodola,je to pekne zariadeny penzion,ktory mu polovicu plati zamestnavatel.Toto je jediny problem s tym telefonovanim.Teraz som volala aj do viphone a aj tam mi povedali,ze talefonovanie cez net je tech.mozne,ale nie je to dovolene.Tak neviem....A naozaj som nie zvedava na pripomienky typu lazy,kde to zije a nejakych kamosov a lager.To si nechaj na ine forum.Toto je PORADA!!!Ked nevies poradit,tak radsej nepis.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
janica.sk Pozri príspevok
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe...
Neviem akého máš nášho operátora Ty, ale mne sa osvedčil na hovory do zahraničia T-mobile... Stačí ak si manžel kúpi ich dobíjaciu kartu a Ty mu voláš (z T-mob) na jeho číslo, kde namiesto predvolby 00xxxxxx použiješ predvolbu 33xxxxxxx. V tomto pásme je sadzobník blízky našim miestnym hovorom. Mám odskúšané GB, Švajčiarsko...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

janica.sk Pozri príspevok
Este raz,nemaju tam pevnu linku,len mobily a nemaju ani pre hosti internet,nie su ochotni ho pre hosti zapojit a nie je tam budka.Keby mal manzel inu moznost,tak sa prestahuje,ale nema.
Netvrď mi, že v DE nie je v dosahu telefónna búdka!

Možno priamo v hoteli nie je, ale v každej malej dedine majú búdky, len musí prejsť z hotela kúsok pešo. Ja by som použil tú spomínanú GLOBAL kartu - ak ty máš doma pevnú linku. Vyjde to 4,60 SKK/min.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

janica.sk Pozri príspevok
Cez roaming komunikujemm,len je to drahe,wifi je,ale nie volne dostupna,nie je to stodola,je to pekne zariadeny penzion,ktory mu polovicu plati zamestnavatel.Toto je jediny problem s tym telefonovanim.Teraz som volala aj do viphone a aj tam mi povedali,ze talefonovanie cez net je tech.mozne,ale nie je to dovolene.Tak neviem....A naozaj som nie zvedava na pripomienky typu lazy,kde to zije a nejakych kamosov a lager.To si nechaj na ine forum.Toto je PORADA!!!Ked nevies poradit,tak radsej nepis.
Kto zakáže komunikáciu cez net??? A kto to odkontroluje? Veď keď si nainštaluješ SKYPE, tak cez mikrofón môžeš kecať s kýmkoľvek vo svete a ak máte webkameru, tak ho ešte aj vidíš. Len to by musel mať priateľ notebook a pripojenie na internet. Kamarátova žena takto komunikuje so sestrou v USA a stojí ich to len ten mesačný paušál na internet.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Neviem, čo je podľa vás drahé, ale ja mám manžela vo Francúzsku a obaja máme paušály a on má Roaming. Keď mu volám míňam si voľné minúty (čiže nedoplácam nič) a on prijíma môj hovor za 9.90 sk/min. a teraz dokonca by to malo byť za 7,90/min. A nezdá sa mi to nejaké drahé, keď denne pokecáme tak max. 2 minúty. To je 20,-Sk za deň = za 30 dní 600,-Sk dopláca k paušálu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ale tiez sa mi nechce verit, ze by niekde v okoli nebola nejaka nezabezpecena wifi, len treba trosku hladat. Ja som doma skusal wifi a nechytil som nic, vysiel som na dvor a mal som 6 sieti z toho jednu nesifrovanu. Ak je aspon troska znaly PC tak by nemal mat problem a ak takuto siet najde, tak to ma uplne zadara. samozrejme daju sa hacknut aj zabezpecene siete, ale to uz nieje na tuto diskusiu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ajuška Pozri príspevok
Neviem akého máš nášho operátora Ty, ale mne sa osvedčil na hovory do zahraničia T-mobile... Stačí ak si manžel kúpi ich dobíjaciu kartu a Ty mu voláš (z T-mob) na jeho číslo, kde namiesto predvolby 00xxxxxx použiješ predvolbu 33xxxxxxx. V tomto pásme je sadzobník blízky našim miestnym hovorom. Mám odskúšané GB, Švajčiarsko...
alebo: orange-vodafone
0 0
janica.sk janica.sk

janica.sk je offline (nepripojený) janica.sk

Manzel ma notebook a pri kupe internetu v Nemecku mi to bolo povedane,ze je to zakazene telefonovat a ze po 2-3 razoch,ked zavolam,tak zrusia so mnou zmluvu.Ja viem,ze kazdy takto telefonuje cez skype alebo podobne,tak to fakt nechapem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať