Zavrieť

Porady

Štvorbilančný systém

Ahojte, chcela by som poprosiť o pomoc. Píšem diplomovú prácu o využití účtovnej závierky pre potreby finančného riadenia a vyskytla sa mi od oponenta taká otázka, že aký význam má účtovná závierka ako štvorbilančný systém..prosím o pomoc, nemozem sa z toho vymotat.

Ďakujem
t.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    Ak Ti ešte nik neporadil, tak v skratke je to súvaha, výsledovka,prehľad peň.tokov a výkaz o zmenách.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Len doplním tie zmeny: prehľad zmien vo vlastnom imaní

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    ..a predpokladam, že všetko so všetkým súvisí. a nevieš mi prosim este poradit, aky vyznam to ma vo financnej analyze. teda je mi jasne v globale aky vyznam to ma, ale nejaky konkretny priprad ma nenapada
    pritom este existuje aj tribilačný system, to je zrejme bez vykazu o zmenach VI.

    dakujem
    t.

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    To máš jednoduché, vychádzaš so súvahy, výsledovky a prehľadu tokov. Niekedy sa to volalo rozbory/tuším/, teraz finančná bilancia. Ide o likviditu ukazovatele likvidity- iNMde o schopnosť hradiť svoje závazky, Majetok možno začleniť do tried a to najlikviddnejšie,majetkové účasti realizovateľné v krátkej dobe,menej lidividitné/zásoby/ dlhodobo likviditné, nelikvidné/HIM/Likvidita sa deli na I, II, III, stupeň,Ďalším ukazovateľom likvidity, je doba obratu zásob,doba obratu krátkodobých pohľadávok,splácanie závazkov...Analýza použitia HV.zásob,HIM. nAPR. doba obratu zásob = priem.stav zásob*365/tržby / koľko trvá jedna obrátka zásob v dňoch - toto je najednoduchší príklad.
    doba splácania závazkov = priem.stav závazkov*365/náklady výsledok, doba trvania úhrady od jej vzniku
    Ak som niečo zle napísala, nech ma kolegovia opravia . Bilancia sa robí za podmienky bilančnej rovnice t.j. aktíva + iné aktíva = pasíva + iné pasíva. Toť vsjo v skratke. Kolegovia porďáci nech sa pripoja, budeme diskutovať o analýze ,mňa to zaujíma

    Štvorbilančný systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.