Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy - zúčtovanie nedoplatku z RZZP

prosim o radu pri zúčtovaní zdravotného poistenia, keď zamestnancovi vznikol nedoplatok 422 Sk. Ako postupovat pri výpočte mzdy?
HM: 35 291
poistné: 4660
nezd.časť: 8208
zaklad dane: 35291-(4660+8208+422) = 22001
dan: 4180
cistá mzda: 26029

Je tento vypocet prosim vas spravny? Dakujem

pomôže mi niekto prosím?
Naposledy upravil BUC : 02.09.08 at 10:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    BUC Pozri príspevok
    zaklad dane: 35291-(4660+8208+422) = 22001
    nedoplatok na poistom sa "správa" ako nezaplatené poistné, takže postupuješ správne, akurát by som prehodila poradie (4660+422+8208)

    BUC je offline (nepripojený) BUC

    BUC
    Fronco Pozri príspevok
    nedoplatok na poistom sa "správa" ako nezaplatené poistné, takže postupuješ správne, akurát by som prehodila poradie (4660+422+8208)
    Dakujem pekne za radu...
    Iveta Matlovičová
    IVEB Pozri príspevok
    Neviete mi prosím povedať , kde v zákone o dani z príjmov je to uvedené ?
    Podľa usmernenia MF SR z roku 2006: "Zamestnanec, ktorý je v roku 2006 povinný vyrovnať nedoplatok z ročného zúčtovania poistného za rok 2005, postupuje podľa § 5 ods. 8 alebo podľa § 35 ods. 1 zákona o dani z príjmov. Ak tento nedoplatok poistného
    a) zrazí zamestnancovi jeho zamestnávateľ zo zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti, pri výpočte základu dane z týchto príjmov odpočíta nedoplatok spolu s mesačne plateným poistným v tom mesiaci, v ktorom bol nedoplatok poistného zrazený (vyrovnaný)..."
    Je to usmernenie staršieho dáta, ale je stále platné. Nadväzuje naň aj usmernenie DR SR, ktoré bolo vydané v júni 2008. V súvislosti s touto zmenou boli upravené aj daňové tlačivá, napr. Potvrdenie o vyplatených príjmoch ..., kde sa do riadku 3, v ktorom sa uvádzajú poistné a príspevky, doplnila aj veta "z toho poistné na verejné zdravotné poistenie". Pod týmto pojmom sa myslí poistné na zdravotné poistenia, ale aj nedoplatok poistného, ktorý vyplynul z ročného zúčtovania poistného na zdravotné poistenie.

    Výpočet mzdy - zúčtovanie nedoplatku z RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.