Zavrieť

Porady

pracovné voľno neplatené

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať môže zamestnávateľ poskytnúť zamestnancovi prac. voľno neplatené z dôvodu, že si vybavuje invalidný dôchodok? To prac. voľno by bolo tak na cca 3 mesiace. Až kým mu nedôjde rozhodnutie zo soc. poisť. a potom by sme to prac. voľno zrušili a ukončili prac. pomer.ďakujem
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať môže zamestnávateľ poskytnúť zamestnancovi prac. voľno neplatené z dôvodu, že si vybavuje invalidný dôchodok? To prac. voľno by bolo tak na cca 3 mesiace. Až kým mu nedôjde rozhodnutie zo soc. poisť. a potom by sme to prac. voľno zrušili a ukončili prac. pomer.ďakujem
O neplatené voľno žiada zamestnanec a firma môže súhlasiť alebo nesúhlasiť. Na dôvod sa nikto nepýta.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

machinak Pozri príspevok
O neplatené voľno žiada zamestnanec a firma môže súhlasiť alebo nesúhlasiť. Na dôvod sa nikto nepýta.
Neplatené voľno je prerušenie poistenia ktoré hlásiš RL FO na sociálku.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Čiže môžem to tak spraviť. Ale ešte ma napadlo nebude mať potom zamestnanec problém že mu budú chýbať dni do starobného dôchodku? Ale vlastne jemu spätne priznali inv. dôchodok a za to obdobie ho už poberá.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

VERONIKA6 Pozri príspevok
Neplatené voľno je prerušenie poistenia ktoré hlásiš RL FO na sociálku.
Platí to aj pre 3 dni? Napr., že zamestnanec už nemá ani dovolenku a musí ostať doma tak by si chcel zobrať nepl.voľno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Maxinka Pozri príspevok
Platí to aj pre 3 dni? Napr., že zamestnanec už nemá ani dovolenku a musí ostať doma tak by si chcel zobrať nepl.voľno.
Áno platí, a hlási sa aj začiatok aj ukončenie do SP.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

smith Pozri príspevok
Áno platí, a hlási sa aj začiatok aj ukončenie do SP.
A musí sa to hlásiť hneď ako začne a aj keď skončí?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Maxinka Pozri príspevok
A musí sa to hlásiť hneď ako začne a aj keď skončí?
Áno.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

A existuje aj niečo iné na to, že musí ostať doma aj keď nemá dovolenku? Musí byť len to neplatené voľno?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Tiež by som na to chcela radu či existuje aj niečo iné hlavne, aby sa to nemuselo hlásiť na sociálku.
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

Nedať neplatené voľno celý deň. Nechať tam nejaký odpracovaný čas, čím nevznikne prerušenie SP.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ľudka Pozri príspevok
Nedať neplatené voľno celý deň. Nechať tam nejaký odpracovaný čas, čím nevznikne prerušenie SP.
Zuzka 2510 hovorila o neplatenom voľne asi na 3 mesiace. Nie je to možné, musíš nahlásiť ako prerušenie na sociálke a taktiež zamestnávateľ platí za zamestnanca na neplatenom voľne odvody z minimálnej mzdy.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Môže požiadať o rozviazanie pracovného pomeru dohodou a potom ju znovu zamestnajte. To záleží od zamestnávateľa.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

ale tie odvody sú len do zdravotnej ak sa nemýlim. A ešte by som sa chcela opýtať, či už niekto dostal pokutu zo sociálky a zdravotnej že prerušil poistenie neskoro. Mňa to čaká takže by som sa chcela len pripraviť koľko ma to asi bude stáť. Pozerala som v zákone tak sociálka má do výšky 500 000,- Sk ale myslím si že je lepšie podať neskoro ako nikdy. takže aj pokuta by mala byť menšia
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zuzka2510 Pozri príspevok
ale tie odvody sú len do zdravotnej ak sa nemýlim. A ešte by som sa chcela opýtať, či už niekto dostal pokutu zo sociálky a zdravotnej že prerušil poistenie neskoro. Mňa to čaká takže by som sa chcela len pripraviť koľko ma to asi bude stáť. Pozerala som v zákone tak sociálka má do výšky 500 000,- Sk ale myslím si že je lepšie podať neskoro ako nikdy. takže aj pokuta by mala byť menšia
To máš pravdu, lepšie neskoro ako vôbec.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

ľudka Pozri príspevok
Nedať neplatené voľno celý deň. Nechať tam nejaký odpracovaný čas, čím nevznikne prerušenie SP.
Takže takto to môžem urobiť, že napr. 1 hodinu bude robiť a zvyšných 7 si vezme neplatené voľno? Môže tak urobiť počas 3 dní?
A čo ak má Min. mzdu - potom sa mu kráti, alebo mu musím vždy doplatiť nejaké peniažky aby mal Min.mzdu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Maxinka Pozri príspevok
Takže takto to môžem urobiť, že napr. 1 hodinu bude robiť a zvyšných 7 si vezme neplatené voľno? Môže tak urobiť počas 3 dní?
A čo ak má Min. mzdu - potom sa mu kráti, alebo mu musím vždy doplatiť nejaké peniažky aby mal Min.mzdu?
Pokutu za oneskorené RLFO som ešte nezažil.

A mzda sa bude krátiť, veď aj v dochádzke bude mať iba 1 hodinu. Podstatné je aby sa dodržala MM za tú jednu hodinu práce.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

smith Pozri príspevok
Pokutu za oneskorené RLFO som ešte nezažil.

A mzda sa bude krátiť, veď aj v dochádzke bude mať iba 1 hodinu. Podstatné je aby sa dodržala MM za tú jednu hodinu práce.
A čo keby sa urobil dodatok k pracovnej zmluve na kratší pracovný čas?
Mne by to bolo najrozumnejšie.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

smith Pozri príspevok
Pokutu za oneskorené RLFO som ešte nezažil.

A mzda sa bude krátiť, veď aj v dochádzke bude mať iba 1 hodinu. Podstatné je aby sa dodržala MM za tú jednu hodinu práce.
OK - takže musí mať vždy za mesiac 8100SK??Musím urobiť doplatok??
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Tá pokuta je vlastne za nesplnenie povinnosti platiteľa poist. voči soc.poisť.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
OK - takže musí mať vždy za mesiac 8100SK??Musím urobiť doplatok??
Ako - môže a musí???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať