Zavrieť

Porady

výpoveď

Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.Zamestnanec si dal výpoveď dňa 02.09.2008 s tým, že pracovný pomer končí k dnešnému dňu. 01.09.2008 bol sviatok, čiže dohoda o skončení pracovného pomeru by mala byť ku 31.08.2008, keďže on už nebol v práci 02.09.2008.
Bude to v priadku, čo sa týka dátumov?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    ichromekova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.Zamestnanec si dal výpoveď dňa 02.09.2008 s tým, že pracovný pomer končí k dnešnému dňu. 01.09.2008 bol sviatok, čiže dohoda o skončení pracovného pomeru by mala byť ku 31.08.2008, keďže on už nebol v práci 02.09.2008.
    Bude to v priadku, čo sa týka dátumov?
    Ďakujem.
    Píšeš o výpovedi zamestnaca a súčastne o dohode o skončení pracovného pomeru. Skôr ako zadáš novú tému, skús najskôr vyhľadať v predošlých témach, už sa o tom veľa popísalo.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ak je to dohoda o rozviazaní pracovného pomeru - môže byť k dnešnému dňu.
    Ak je to výpoveď, výpovedná lehota by začala plynúť až dňom 1.10.2008.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ichromekova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť.Zamestnanec si dal výpoveď dňa 02.09.2008 s tým, že pracovný pomer končí k dnešnému dňu. 01.09.2008 bol sviatok, čiže dohoda o skončení pracovného pomeru by mala byť ku 31.08.2008, keďže on už nebol v práci 02.09.2008.
    Bude to v priadku, čo sa týka dátumov?
    Ďakujem.
    Pracovník si nemôže dať výpoveď a hneď skončiť - výpovedná doba je 2-mesačná. Zrejme ide o skončenie prac.pomeru dohodou k 31.8.08. Môže to tak byť, ale už si po termíne s odhláškou do SP - môžeš dostať pokutu za neskoré odhlásenie.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    zamestnankyňa poslala zamestnávateľovi návrh na ukončenie pracovného pomeru dohodou k 1.9.2008. Zamestnávateľ s tým nesúhlasil, ale keďže zamestnankyňa nenastúpila k 2.9.2008 do práce, rozhodol sa, že s ňou rozviaže pracovný pomer dohodou, ale nie k 1.9.2008 - po prepočte dovolenky jej ostávajú ešte 2 nevyčerpané dni - na 2.9 a 3.9.
    Má byť ukončenie pracovného pomeru dohodou k 3.9 alebo 4.9? Ja by som dala k 3.9, ale personalistka mi tvrdila, že k 4.9.


    hm... je to asi mimo témy... ale skúsim, či mi niekto odpovie.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Lubica H Pozri príspevok
    zamestnankyňa poslala zamestnávateľovi návrh na ukončenie pracovného pomeru dohodou k 1.9.2008. Zamestnávateľ s tým nesúhlasil, ale keďže zamestnankyňa nenastúpila k 2.9.2008 do práce, rozhodol sa, že s ňou rozviaže pracovný pomer dohodou, ale nie k 1.9.2008 - po prepočte dovolenky jej ostávajú ešte 2 nevyčerpané dni - na 2.9 a 3.9.
    Má byť ukončenie pracovného pomeru dohodou k 3.9 alebo 4.9? Ja by som dala k 3.9, ale personalistka mi tvrdila, že k 4.9.


    hm... je to asi mimo témy... ale skúsim, či mi niekto odpovie.
    Ja by som použila formuláciu: "prac.pomer končí dňom 3.9.08".
    Pri tejto formulácii je jasné, že 3.9.08 je posledný den PP.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    brčko Pozri príspevok
    Ja by som použila formuláciu: "prac.pomer končí dňom 3.9.08".
    V tomto prípade je jasné, že 3.9.08 je posledný den PP.
    aj mne sa to zdá byť logickejšie. asi to tak prerobím. vďaka, brčko.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    brčko Pozri príspevok
    Ja by som použila formuláciu: "prac.pomer končí dňom 3.9.08".
    Pri tejto formulácii je jasné, že 3.9.08 je posledný den PP.
    Súhlasím s tým, veď aj september končí 30.9., nie 1.10. Takže posledným dňom PP bude 3.9. a tým dňom PP aj skončí.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    dohodu o ukončení prac. pomeru som prerobila k 3.9.2008. a ako je to s výplatou mzdy za toto obdobie? v pracovnej zmluve nemá toto špecifikované. vyplatím to teraz spolu so mzdou za 8/2008 (firma má výplatný termín do 10. dňa nasledujúceho mesiaca) alebo až vo výplatnom termíne do 10.októbra spolu s ostatnými mzdami zamestnancov za 9/2008? a ako s odvodmi? ak by som jej mzdu za 9/2008 vyplatila teraz, mám zaplatiť aj odvody z jej mzdy? a výkazy? a výplatnú pásku za 9/2008 jej môžem poslať naraz s páskou za 8/2008?

    tinulli je offline (nepripojený) tinulli

    tinulli
    Lubica H Pozri príspevok
    dohodu o ukončení prac. pomeru som prerobila k 3.9.2008. a ako je to s výplatou mzdy za toto obdobie? v pracovnej zmluve nemá toto špecifikované. vyplatím to teraz spolu so mzdou za 8/2008 (firma má výplatný termín do 10. dňa nasledujúceho mesiaca) alebo až vo výplatnom termíne do 10.októbra spolu s ostatnými mzdami zamestnancov za 9/2008? a ako s odvodmi? ak by som jej mzdu za 9/2008 vyplatila teraz, mám zaplatiť aj odvody z jej mzdy? a výkazy? a výplatnú pásku za 9/2008 jej môžem poslať naraz s páskou za 8/2008?
    ja by som výplatu za tie 3 dni urobila normálne k septembrovej výplate, tým pádom aj odvody a výkazy a pásku... by som si to nekomplikovala...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.